1 Oficiální národní a mezinárodní soutěže.
2 oficiální zápasy (včetně přátelských zápasů ověřených FIFA).
Poslední aktualizace :22. července 2021

Vadis Odjidja-Ofoe , narozen v Gentu dne21. února 1989, je belgický hráč mezinárodního fotbalu ghanského původu . Hraje jako záložník v La Gantoise .

Životopis

Vadis Odjidja začal hrát fotbal ve věku 5 let ve svém rodném městě a připojil se ke KAA La Gantoise dne8. září 1995. Ve věku 11, on opustil klub vstoupit do kapitálu a RSC Anderlecht se1 st July 2000. V červnu 2006 byla začleněna do jádra A.

the 9. prosince 2007Hrál své první minuty v Jupiler League , se vrátil do 63 -tého  minutě hry namísto Mpenza . 22. prosince byl poprvé založen v zápase proti RAEC Mons . Ten vstřelil svůj první gól v 17 -té  minutě a poskytuje asistenci brzděný Daré Nibombé značkami proti jeho straně.

V přestupovém okně v lednu 2008 , kdy konečně dostal šanci v Anderlechtu a prohlásil, že chce v klubu zůstat, nakonec upřednostnil podepsání smlouvy s Hamburkem SV, kde také hrál Vincent Kompany . Získal tam velmi malou hru (8 krátkých minut rozložených do tří setkání) a o rok později se vrátil do Belgie do FC Bruggy .

V klubu se belgicko-ghanský, ve věku 19 let, konečně usadil v profesionální pracovní síle a dokonce upoutal pozornost trenéra Red Devils Georgesa Leekense . S více než 200 zápasy za "Blauw En Zwart" zaujal Odjidja v týmu až do svého odchodu v srpnu 2014 prominentní místo.

Druhé zahraniční dobrodružství je stěží úspěšnější než to první pro Vadise Odjidji. Jeho přestup do Norwich City (anglicky D2) proběhl v posledních dnech přestupového období. Rozrušený zraněním kolena nevyhrál mezi pracovníky „Kanárských ostrovů“. Při hledání hracího času je zapůjčen1 st 09. 2015v klubu Rotherham United , kde zbýval jen měsíc. Po návratu do Premier League se Norwich City již nespoléhá na belgický medián, který byl v letech 2015-16 vyrovnán pouze na sedmi malých setkáních.

V létě 2016 se Vadis upsal Legii Varšava . Pod vedením Besniku Hasiho nakonec zvítězil v zahraničním klubu a získal titul mistra Polska i titul nejlepšího záložníka šampionátu. Brilantní v Lize mistrů, autor 14 asistencí a 5 gólů v jedné sezóně, hráč přestupuje do Olympiakosu včervence 2017, kde se setkává s Besnikem Hasim a podepisuje na tři roky.

Objev řeckého šampionátu jde celkem dobře Vadisovi, autorovi 4 gólů v 28 zápasech. Ale Olympiakos není s dobrou sezonu a horké prezident Marinakis odmítá belgický záložník po dobu 10 dní na začátku dubna, soudě svůj příspěvek nedostatečné ve vztahu k jeho platu. KonecKvěten 2018, hráč se dozví, že může opustit klub, pokud je k dispozici dostatečný přísun, což výrazně ovlivňuje peněžní tok

červení ďáblové

Pravidelný mezinárodní naděje (14 čepic) se zúčastnil také olympijských her v Pekingu v roce 2008 (2 zápasy). Vadis Odjidja, jehož původem byl jeho otec, se rozhodl reprezentovat Rudé Ďábly. V listopadu 2010 ocenil svůj první výběr během cesty do Ruska, kterou vyhráli Devils (0-2). Na konci zápasu jde do hry několik okamžiků. Hraje také několik minut, když přijde Ázerbajdžánbřezna 2011(Vítězství 4: 1). Získal třetí čepici ve vítězství proti Kazachstánu (4: 1) vříjna 2011. K dnešnímu dni jsou to pouze minuty hráče s belgickým výběrem.