Předkola na mistrovství světa ve fotbale 1954

Kvalifikace mistrovství světa 1954 Všeobecné
39 přijato
2 automaticky kvalifikovaní.
Zkoušky XXX seznamka

Navigace

Úvodní kola světového poháru 1954 se konají mezi9. května 1953 a 4. dubna 1954. Toto je 4. ročník  play-off od roku 1930, kdy se první mistrovství světa hraje „na pozvání“.

FIFA registruje 45 žádostí o registraci na mistrovství světa v roce 1954 (včetně hostitelské země a držitele titulu, které jsou vyňaty z předkola). Ale do play-off je vybráno pouze 37 zemí. Nakonec existuje pouze 33 národů, které hrají alespoň jeden kvalifikační zápas.

Zúčastněné země jsou rozděleny podle jejich kontinentu původu. Pro složení skupin se stále berou v úvahu geografická kritéria, ale již nejsou jediným třídícím klíčem.

Registrace / nařízení / ujednání

FIFA zaznamenala další nárůst registračních žádostí před organizaci této čtvrté kvalifikační kampani. Do formuláře tak vstoupilo 45 zemí. Distribuce registrací podle kontinentů je následující:

Automaticky kvalifikováno

Pro závěrečný turnaj jsou přímo kvalifikovány dvě země. Jedná se o hostitelskou zemi Švýcarsko a obhájce titulu Uruguay .

Odmítnutí a propadnutí

FIFA odmítá registraci šesti zemí zejména z důvodu potíží s cestováním nebo infrastrukturou nebo proto, že dotyčný národ neposkytuje záruky ke splnění všech svých povinností.

Kromě toho se tři země, jejichž účast je ověřena, vzdají před začátkem kvalifikace:

Interzone zápasy

Stejně jako v roce 1934 a 1938 kvalifikace , Egypt je jediný africký národ registrován. Je součástí skupiny v evropské zóně.

Stát Izrael zůstává pro orgány FIFA důležitým logistickým a geopolitickým problémem. Země, která se fyzicky nachází v Asii, dosud není mnoha státy oficiálně uznána. Tento problém bude přetrvávat po několik vydání Světového poháru. Hebrejský stát je navíc geograficky izolován od ostatních asijských účastníků (Dálný východ). Z těchto důvodů a podobně jako před čtyřmi lety byl Izrael umístěn do skupiny v evropské zóně.

Kvalifikace bez hraní

Propadnutí opět vedou k kvalifikaci pro závěrečnou fázi, aniž by kvalifikovaná země hrála jakoukoli hru. Je to Maďarsko , tehdejší „sportovní strašák“, který je uváděn jako velký favorit světového titulu, a těží ze stažení polského výběru .

Toto je naposledy, kdy k tomuto scénáři dojde, protože FIFA přizpůsobí své předpisy pro příští vydání.

Všimněte si, že vzhledem k počtu registrací, propadnutí a míst přidělených v závěrečné fázi se v Jižní Americe během tří předchozích kampaní z let 1934, 1938 a 1950 nemusel hrát žádný předkolový zápas. Toto vydání kvalifikace z roku 1954 je proto první pro jihoamerický kontinent, kde tři týmy bojují na hřišti o místo v závěrečné fázi.

Východní blok

V předchozím vydání chybí mnoho východoevropských národů a registrují se a účastní se. Na konci druhé světové války se všechny tyto země politicky dostaly pod kontrolu Sovětského svazu a spolu s ním vytvořily takzvaný „východní blok“.

Stejně jako v roce 1950 se však SSSR vzdal registrace k tomuto vydání.

Rozdělení kvalifikačních míst podle zón

S 12 ze 16 míst plánovaných pro závěrečnou fázi je Evropa všudypřítomná.

Výsledky - evropská zóna

27 týmů je zaregistrováno pro 11 kvalifikovaných (Švýcarsko je automaticky kvalifikováno).

Skupina 1: Západní Německo

Skupina 1 má 3 týmy: SRN , Norsko a výběr Saaru (území Německa pod francouzským protektorátem, ale s autonomním statusem). SRN snadno vyhrála svoji skupinu a kvalifikovala se na mistrovství světa.

19. srpna 1953 Norsko 1 - 1 západní Německo Ullevaal , Oslo
Hennum Gól vstřelil po 41 minutách41 th Gól vstřelen po 44 minutách44 e F. Walter Diváci:
24. března 1954 Sársko 1 - 3 západní Německo Ludwigsparkstadion, Sarrebourg
H. Martin Gól vstřelil po 68 minutách68 th ( pen. ) Gól vstřelil po 37 minutách37 e ,Gól vstřelil po 51 minutách 51 e Morlock
Gól vstřelen po 83 minutách83 e Schäfer
Diváci: 53 000
podrobnosti

Skupina 2: Belgie

3 týmy o jedno kvalifikační místo v této skupině: Belgie a dva skandinávské týmy, Švédsko a Finsko . Belgie se naplňuje v pohybu a zvládá své 2 zápasy v Bruselu (1 výhra, 1 remíza), aby si zajistila vstupenku do Švýcarska.

Hodnocení
1 Belgie 7 4 3 1 0 11 6 +5 Belgie 2-0 2-2
2 Švédsko 3 4 1 1 2 9 8 +1 Švédsko 2-3 4-0
3 Finsko 2 4 0 2 2 7 13 -6 Finsko 2-4 3-3
25. května 1953 Finsko 2 - 4 Belgie Olympijský stadion , Helsinky
Lehtovirta Gól vstřelen po 49 minutách49 th , Gól vstřelen po 75 minutách75 th Gól vstřelen po 4 minutách4 e ,Gól vstřelen po 26 minutách 26 e ,Gól vstřelen po 83 minutách 83 e Coppens

Skupina 3: Anglie a Skotsko

Skupinu 3 tvoří 4 týmy z Britských ostrovů: Anglie , Skotska , Walesu a Severního Irska . Stejně jako v roce 1950 se kvalifikační zápasy odehrály v rámci britského domácího mistrovství v letech 1953-1954  ( fr ) . První 2 týmy v bazénu se kvalifikují na mistrovství světa 1954: Anglie vyhrála své 3 zápasy a Skotsko.

Hodnocení
1 Anglie 6 3 3 0 0 11 4 +7 Anglie 3-1
2 Skotsko 3 3 1 1 1 8 8 0 Skotsko 2-4 3-3
3 Severní Irsko 2 3 1 0 2 4 7 -3 Severní Irsko 1-3
4 Wales 1 3 0 1 2 5 9 -4 Wales 1-4 1-2
3. října 1953 Severní Irsko 1 - 3 Skotsko Windsor Park , Belfast
Lockhart Gól vstřelil po 72 minutách72 e ( pero ) Gól vstřelen po 47 minutách47 th ,Gól vstřelil po 69 minutách 69 th Fleming
Gól vstřelil po 89 minutách 89 E Henderson
Diváci: 58 248
Rozhodčí: M. Ellis
podrobnosti
10. října 1953 Wales 1 - 4 Anglie Ninian Park , Cardiff
Allchurch Gól vstřelen po 22 minutách22 nd Gól vstřelen po 45 minutách45 e ,Gól vstřelen po 49 minutách 49 e Wilshaw
31 March, z roku 1954 Wales 1 - 2 Severní Irsko Dostihové závodiště , Wrexham
J. Charles Gól vstřelil po 80 minutách80 tis Gól vstřelen po 1 minutě1 st ,Gól vstřelen po 52 minutách 52 th McParland Diváci: 32 817
podrobnosti
3. dubna 1954 Skotsko 2 - 4 Anglie Hampden Park , Glasgow
Brown Gól vstřelen po 7 minutách7 th
Ormond Gól vstřelil po 89 minutách89 th ( CSc )

Skupina 4: Francie

La France , Lucembursko a Irsko zpochybňují kvalifikační místo pro skupinu 4. Francouzi vyhrávají všechny své zápasy a kvalifikují se na mistrovství světa.

4. října 1953 Irsko 3 - 5 Francie Dalymount Park , Dublin
Walsh Gól vstřelen po 53 minutách53 e ( Pen. ) , Gól vstřelen po 83 minutách83 e
Fitzsimons Gól vstřelil po 14 minutách14 e , Gól vstřelen po 83 minutách83 e
Ryan Gól vstřelen po 48 minutách48 e ( Pen. )
Vincent Gól vstřelen po 6 minutách6 e , Gól vstřelen po 10 minutách10 e
Fontaine Gól vstřelen po 21 minutách21 e , Gól vstřelen po 75 minutách75 e , Gól vstřelil po 80 minutách80 e

Skupina 5: Rakousko

Skupina 5 tvoří dva týmy: Rakousko a Portugalsko . Kvalifikace na mistrovství světa se hraje v domácích i vnějších zápasech mezi těmito dvěma týmy. Rakušané, velcí vítězové prvního zápasu ve Vídni (9: 1), zajišťují svou přítomnost ve Švýcarsku ziskem bodu remízy (0: 0) v Portugalsku (brankový rozdíl se nezohledňuje a vítězství Portugalska 1: 0 by všechny týmy svázal za dva body všude a vyžadoval by podpůrnou hru).

Hodnocení
1 Rakousko 3 2 1 1 0 9 1 +8 Rakousko 9-1
2 Portugalsko 1 2 0 1 1 1 9 -8 Portugalsko 0-0
27. září 1953 Rakousko 9 - 1 Portugalsko Prater , Vídeň
Ocwirk Gól vstřelen po 13 minutách13 e
Probst Gól vstřelil po 14 minutách14 e , Gól vstřelil po 19 minutách19 e , Gól vstřelen po 31 minutách31 e , Gól vstřelen po 59 minutách59 e , Gól vstřelen po 70 minutách70 e
Happel Gól vstřelil po 68 minutách68 e ( Pen. )

Skupina 6: Turecko

Skupina zahrnuje pouze 2 týmy na jedno kvalifikační místo: Španělsko a Turecko . Velkým favoritem skupiny je Španělsko, které snadno zvítězí v prvním kole v Madridu (4: 1) a poté na nejnižším skóre prohraje. Časové předpisy ignorující skóre (počítají se pouze body, neplatí průměrný ani gólový rozdíl), oba týmy se ocitly všude po dvou bodech a musí hrát podpůrný zápas na hřišti neutrální v Římě. Španělé a Turci, kteří se znovu nemohou rozhodnout, čelí remíze. V této hře se štěstí usmívá na Turecko, které se kvalifikuje na mistrovství světa. Toto je první a jediný čas v historii světového poháru, kdy remíza na konci vyřazovací fáze přímo rozhodne o místě v závěrečné fázi.

Hodnocení
Hodnost tým Body J G NE P Bp Před naším letopočtem Rozdíl Výsledky (▼ dom., ► ext.) Španělská vlajka (1945–1977). Svg
1 Španělská vlajka (1945–1977). Svg Španělsko 2 2 1 0 1 4 2 +2 Španělská vlajka (1945–1977). Svg Španělsko 4-1
1 krocan 2 2 1 0 1 2 4 -2 krocan 1-0
6. ledna 1954 Španělsko Španělská vlajka (1945–1977). Svg 4 - 1 krocan Chamartín , Madrid
podrobnosti
14. března 1954 krocan 1: 0 Španělská vlajka (1945–1977). Svg Španělsko Mithatpasha , Istanbul
podrobnosti
Na Turecko se kvalifikuje do finále (po losování)

Skupina 7: Maďarsko

Maďarsko čelí Polsko ve skupině pouze dva týmy. Polsko odstoupilo před začátkem prvního setkání, takže Maďarsko se kvalifikovalo, aniž by hrálo v závěrečné fázi.

tým
Maďarsko Otázka
Polsko paušální sazba

Skupina 8: Československo

V této skupině soutěží o jedinou vstupenku na mistrovství světa 3 týmy z východní Evropy: Československo , Rumunsko a Bulharsko . Československo skončilo neporažené a skončilo na čele skupiny, čímž si zajistilo kvalifikaci na mistrovství světa.

podrobnosti
6. září 1953 Bulharsko 1 - 2 Československo Národní stadion Vassil-Levski , Sofie
Bojkov Gól vstřelen po 55 minutách55 th ( pen. ) Gól vstřelen po 5 minutách5 th ,Gól vstřelen po 40 minutách 40 th Vlk Diváci: 40 000

Skupina 9: Itálie

Egypt , jediný africký tým zabývající se těmito play-off, se vrací do evropské zóny. V této skupině 9 až 2 týmů musí bojovat o kvalifikaci na mistrovství světa proti Itálii v duelu oboustranných zápasů. Italové zvítězili v obou kolech a potvrdili si lístek do Švýcarska.

Hodnocení
1 Itálie 4 2 2 0 0 7 2 +5 Itálie 5-1
2 Egypt 0 2 0 0 2 2 7 -5 Egypt 1-2
13. listopadu 1953 Egypt 1 - 2 Itálie Národní stadion, Káhira
Ad-Diba Gól vstřelen po 23 minutách23. th Gól vstřelil po 61 minutách61 th Frignani

Skupina 10: Jugoslávie

V této skupině je Jugoslávie proti Řecku a Izraeli , asijskému týmu, kterému již čelili ve vyřazovací fázi předchozího vydání. Jugoslávci vyhráli 4 zápasy se stejným skóre - 1: 0 - a kvalifikovali se na mistrovství světa ve Švýcarsku.

Skupina 11: Brazílie

Poprvé v historii mistrovství světa hrají jihoamerické týmy zápasy předkola. Tři z nich (po odstoupení Peru před začátkem soutěže) soupeří o jediné kvalifikační místo pro tuto zónu, a to v podobě mistrovství ve zpáteční cestě. Pozván v roce 1930, kvalifikován bez hraní v letech 1934 a 1938, poté automaticky kvalifikován jako hostitelská země v roce 1950, Brazílie vyhrála všechny své zápasy proti Paraguay a Chile a získala lístek do svého pátého finále Světového poháru. V pěti vydáních, jediný tým, který měl dosáhl tohoto výkonu.

21. února 1954 Chile 1 - 3 Paraguay Estadio Nacional , Santiago
Robledo Gól vstřelen po 16 minutách16 th Gól vstřelil po 17 minutách17 e ,Gól vstřelen po 63 minutách 63 e Lugo
Gól vstřelil po 84 minutách84 e J. Parodi
Diváci: 42 130
28. února 1954 Chile 0 - 2 Brazílie Estadio Nacional , Santiago
Gól vstřelen po 38 minutách38 th ,Gól vstřelen po 63 minutách 63 rd Baltazar Diváci: 25 085

Skupina 12: Mexiko

O jediné místo v této skupině na mistrovství světa soutěží 3 týmy ze Severní Ameriky a Karibiku: Mexiko , Spojené státy a Haiti . Mexiko vyhrálo všechny své hry, aby postoupilo do finále, zatímco tato kampaň viděla, že USA hrály všechny své zápasy venku.

Hodnocení
1 Mexiko 8 4 4 0 0 19 1 +18 Mexiko 4-0 8-0
2 Spojené státy 4 4 2 0 2 7 9 -2 Spojené státy 1-3 3-0
3 Haiti 0 4 0 0 4 2 18 -16 Haiti 0-4 2-3
19. července 1953 Mexiko 8-0 Haiti Ciudad de los Desportes , Mexiko
Balcazar Gól vstřelen po 23 minutách23 e , Gól vstřelen po 26 minutách26 e , Gól vstřelil po 76 minutách76 e
Gómez Gól vstřelil po 27 minutách27 e
Tellez Gól vstřelil po 34 minutách34 e
Arnauda Gól vstřelen po 38 minutách38 e , Gól vstřelil po 69 minutách69 e , Gól vstřelen po 85 minutách85 e
Balcazar Gól vstřelen po 5 minutách5 e
Sheppel Gól vstřelen po 16 minutách16 e ( csc )
3. dubna 1954 Haiti 2 - 3 Spojené státy Stadion Paul Magloire, Port-au-Prince
Ellie Gól vstřelen po 60 minutách60 th ( pen. )

Skupina 13: Jižní Korea

Ve skupině asijské zóny se objevují 3 týmy ( Jižní Korea , Japonsko a Tchaj-wan), ale účastní se jich pouze dva. Tchaj-wan ve skutečnosti odstoupí před zahájením soutěže. Vstupenka vyhrazená pro Asii se proto hraje mezi Jižní Koreou a Japonskem během duelu se zpátečními zápasy v Tokiu. Vítěz první hry 5-1, Korea se kvalifikuje po remíze 2: 2 ve druhém setkání.

Hodnocení
1 Jižní Korea 3 2 1 1 0 7 3 +4 Jižní Korea 5-1
2 Japonsko 1 2 0 1 1 3 7 -4 Japonsko 2-2
- Tchaj-wan Paušální sazba Tchaj-wan
7. března 1954 Japonsko 1 - 5 Jižní Korea Stadion Meiji, Tokio
Naganuma Gól vstřelen po 16 minutách16. th Gól vstřelen po 22 minutách22 nd Chung Nam-sik
Gól vstřelil po 34 minutách34 th Choi Gwang-Seok
Gól vstřelen po 65 minutách65 th Sung Nak-Woon
Gól vstřelen po 82 minutách82 nd ,Gól vstřelen po 85 minutách 85 th Choi Chung-min
Diváci: 8000
Rozhodčí: M. HaranVlajka Hongkongu (1876–1955). Svg
14. března 1954 Japonsko 2 - 2 Jižní Korea Stadion Meiji, Tokio
Iwatani Gól vstřelil po 17 minutách17 e , Gól vstřelil po 61 minutách61 e Gól vstřelen po 20 minutách20 e Chung Nam-sik