Dresy

Sada levé paže sco19hw.png Body kit sco19hw.png Sada pravá ruka sco19hw.png Souprava kraťasů sco19hw.png Sada ponožek 3 pruhy bílá.png Rezidence Sada levé paže sco19aw.png Body kit sco19aw.png Sada pravé paže sco19aw.png Souprava kraťasů sco19aw.png Sada ponožek 3 pruhy black.png Mimo

Scottish Women 's fotbalové družstvo reprezentuje Skotsko v mezinárodní žen fotbal s pod záštitou fotbalového svazu skotské . V současné době je 23 th do tohoto světa juniorek FIFA žebříčku (25. června 2021).

Příběh

Skotský tým hrát jejich první mezinárodní ženské zápas proti Anglii na18. listopadu 1972(porážka 2–3), téměř sto let po prvním oficiálním mezinárodním fotbalovém zápase v historii mezi anglickým a skotským mužským týmem. Takový rozpor, který lze vysvětlit zákazem žen hrát oficiální fotbalové zápasy anglickou fotbalovou federací v letech 1921 až 1971, což brání profesionalitě ženského fotbalu ve Spojeném království , ačkoli praktický fotbal mezi ženami v Anglii a ve Skotsku je old (od konce XIX th  století ).

Skotsko se poprvé ve své historii kvalifikuje do závěrečné fáze mistrovství Evropy u příležitosti Euro 2017 pořádaného v Nizozemsku. Umístěny ve skupině D ve společnosti Anglie , ze Španělska a Portugalska , že končí na 3. ročník místo a je vylučován v prvním kole, se záznamem o jedno vítězství (1-0 proti Španělsku) a dvě porážky (0-6 proti Anglie a 1: 2 proti Portugalsku).

V poslední kvalifikační hře na mistrovství světa 2019 Skotsko zvítězilo proti Albánii 2: 1 a díky remíze Švýcarska proti Polsku postoupilo do finále. Je to poprvé v historii, kdy skotské ženy dosáhly finále světového poháru.

Na mistrovství světa 2019 se Skotsko ocitlo ve skupině D s Anglií , Japonskem a Argentinou . Přes dobrý odpor v prvních dvou hrách jsou Skoti pokaždé poraženi krátkou hlavičkou dvou favoritů skupiny, nejprve Tři lvice (1-2), poté Japonskem se stejným skóre druhý den . Scotland již porazil dvakrát, si myslel, že udělal pevný díl tím, že vede 3-0 v 69 -té minutě proti Argentině v posledním zápase, ale Jihoameričané budou realizovat remontada registrace 3 góly v 16 posledních minutách hry, včetně trest bude zrušen v přerušení zápasu po konzultaci s VAR za pokročilou pozici skotské brankářky, která neměla na své čáře alespoň jednu nohu. Poslední ve skupině s jedním bodem a nejhorší obranou skupiny se sedmi góly připustila, Skotsko je vylučován do 1 prvním  kole, ale Argentina, který potřeboval vstřelit čtvrtou branku kvalifikovat a dokonce ukrást druhé místo japonských Díky lepší průměr v cíli, je konečně třetí se 2 body a nestihne skončit mezi čtyřmi nejlepšími třetími, zápasy Kamerunu / Nového Zélandu skupiny E a Thajska / Chile skupiny F se odehrály další den, neuzavírá se paritní skóre.

Hodnocení FIFA

Světový žebříček FIFA Skotska
Rok 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020

Kvalifikované týmy; Pts = body; J = hrál; G = vyhrál; N = nula; P = ztraceno;
Bp = cíle pro; Bc = cíle proti; Diff  = rozdíl v cíli.

1. Ve svých přímých zápasech porazilo Španělsko Portugalsko 2: 0, poté Portugalsko porazilo Skotsko 2: 1 a nakonec Skotsko zvítězilo nad Španělskem 1: 0. S každým týmem, který počítá jednu výhru a jednu prohru, se Španělsko umístilo před Skotskem a Portugalskem kvůli jejich nejlepšímu konkrétnímu gólovému rozdílu, ve vztahu k bodu číslo 3 pravidel nerozhodného hráče .

19. července 2017 Anglie 6 - 0 Skotsko Stadion Galgenwaard , Utrecht
20  h  45  SELČ
Taylor Gól vstřelen po 10 minutách10 th Gól vstřelen po 26 minutách 26 th Gól vstřelen po 53 minutách 53 rd
White Gól vstřelen po 33 minutách33 rd
Nobbs Gól vstřelen po 86 minutách86 th
Duggan Gól vstřelen po 90 + 3 minutách90 + 3 rd
( 3 - 0 ) Diváci: 5 578
Rozhodčí: Esther Staubli
Zpráva
23. července 2017 Skotsko 1 - 2 Portugalsko Sparta Stadion Het Kasteel , Rotterdam
6  p.m.  CEST
Cuthbert Gól vstřelil po 68 minutách68 th ( 0 - 1 ) Gól vstřelil po 27 minutách27 e C. Mendes

Současná pracovní síla

Následující 23 hráči jsou na seznamu, aby se zúčastnili kvalifikace Euro 2022 proti Kypru a Portugalsku . Poslední zápas: Portugalsko na 23. února 2021.

Čísla jsou uvedena jako orientační, mohou se měnit podle postupného složení týmu.

Nedávno volané

Následující hráči nejsou součástí poslední volané skupiny, ale byli vybráni do národního týmu za posledních 12 měsíců.

Hráči, kteří nesou toto znamení, Ikona zranění 2. svgjsou zraněni.