Státní příslušnost americký
Aktivita Šachový hráč
Jiná informace
Sport Šachy

Albert Beauregard Hodges je americký šachista, který se narodil21. července 1861v Nashvillu a zemřel dne3. února 1944. Stal se mistrem Spojených států v roce 1894 tím, že v zápase porazil Jacksona Showaltera, a poté odešel do důchodu, aby mohl pokračovat v podnikání. Opakovaně vyhrál mistrovství klubu na Manhattanu.

Šachová kariéra

Hodges prohrál zápas s Maxem Juddem v St. Louis v Missouri v roce 1887. V roce 1890 zvítězil na turnaji Chittenango ve státě New York s 5,5 ze 6 bodů před S. Lipschützem . V roce 1891 skončil na druhém a třetím místě na turnajích pořádaných ve Skaneateles Státní federací v New Yorku. V roce 1892 porazil Eugena Delmara ve Skaneateles 5: 0. V roce 1893 skončil na druhém místě v turnaji na Manhattanu (vítězství Harryho Nelsona Pillsburyho ), když porazil Jacksona Showaltera a Adolfa Albina . Vyhrál New York State Challenge Cup a v roce 1893 remizoval s Adolfem Albinem (4–4). V roce 1894 hrál dva zápasy proti Jacksonu Showalterovi a vyhrál druhý za titul Spojených států. On pokračoval hrát několik neporažených her v kabelových hrách mezi Spojenými státy a Velkou Británií.