54 (východ)

2009 - 2010 sezóna je druhá hokejová sezóna v Kontinentalnaya Hokkeïnaïa Liga (označená zkratkou KHL).

Vítězové sezóny

Prezentace

Avtomobilist Jekatěrinburg integruje výměna League chimik voskresensk tým nemůže zúčastnit kvůli finančním problémům. Tým, který na konci základní části získal nejvíce bodů, vyhrává KHL. Základní část hry se skládá z 56 her, přičemž každý tým hraje čtyřikrát proti soupeřům ve své divizi a dvakrát proti ostatním týmům. Prvních osm týmů z obou východní a západní konference pak podílejí na play-off na Gagarinův pohár .

Pracovní sílu tvoří 25 hráčů, z toho maximálně 5 cizinců. V každém týmu je povolen pouze jeden zahraniční brankář . Během zápasu může každý tým postavit 22 hráčů, včetně dvou brankářů, osmnácti dalších hráčů na jiných pozicích a dvou ruských juniorských hráčů narozených po1. st leden 1990,.

Týmy kategorie „junior“ účastnící se ruské juniorské hokejové ligy se rovněž skládají z 25 hráčů.

Přidružení

Za účelem posílení svých hráčů jsou kluby KHL přidruženy k týmům nižší divize, které hrají ve Vyschaïa Liga .

Otevírací pohár

Pravidelná sezóna začíná 10. září 2009zápasem mezi finalistami minulé sezóny Ak Bars Kazaň a Lokomotiv Jaroslavl . Kazaň zvítězila 3: 2 v prodloužení díky gólu Alekseyho Morozova . Ak Bars tak vyhráli první trofej sezóny, zahajovací pohár 2009.

10. září 2009 Ak Bars Kazan 3-2  ( Pr )
( 1-1 , 0-0 , 1-1 , 1-0 )
Lokomotiv Jaroslavl
7 662 diváků

Hlavní body

The 11. prosince 2009, obránce Vyacheslav Fetissov (51) se vrací do hry s CSKA Moskva. Je také prezidentem klubu a hraje osm minut proti SKA Petrohrad.

The 7. ledna 2010Brankář Dinama Riga Edgars Masalskis zaznamenal vítězství 4: 2 v Amuru Chabarovsk.

The 9. ledna 2010, zápas Vitiaz - Avangard byl zastaven po 3  minutách  39  s v první polovině po zahájení několika obecných bojů po 3  minutách  27  s hry. Zapojeno bylo 31 hráčů. K dosažení požadovaného počtu tří hráčů a brankáře na tým, aby bylo možné pokračovat v zápase, musel rozhodčí hru zastavit. Bylo rozdáno 707 trestných minut, čímž se vytvořil rekord v ruském šampionátu. Vitiaz byl odsouzen na 356 minut a Avangard na 351 minut. Po přezkoumání videozáznamů zápasu a předzápasů uložila disciplinární komise oběma týmům ztrátu 5-0 na zeleném koberci a pokuty. Trenéři dostávají finanční pokutu stejně jako čtyři hlavní hráči ( Darcy Verot , Aleksandr Svitov , Dmitrij Vlassenkov a Brandon Sugden ). Vitiaz, známý svou tvrdou hrou a který rekrutuje zejména severoamerické bojovníky (Verot, Sugden, Chris Simon a Josh Gratton, kteří přišli během sezóny) mezi nejvíce penalizovanými v lize, také obdrží varování vysvětlující, že bude vyloučen z ligu v případě opakovaného přestupku.

Z 8. února 2010 na 2. března 2010KHL dodržovala příměří kvůli olympiádě ve Vancouveru . Několik hráčů KHL bylo jmenováno nositelem vlajky svých delegací: Aleh Antonenka ( Bělorusko ), Ville Peltonen ( Finsko ), Jaromír Jágr ( Česká republika ), Alekseï Morozov ( Rusko ).

KHL podepsala Memorandum o porozumění se Světovou antidopingovou agenturou dne25. února 2010.

Salavat Ufa Yulayev vyhrál Kontinentální pohár na5. března 2010 v předposlední den základní části.

Pravidelná sezóna končí 7. března 2010. Poslední den zbývá do play-off rozdělit pouze jedno místo. Sibir Novosibirsk byl pak o dva body před Avtomobilistem Jekatěrinburg. Avtomobilist vyhrává na SKA Petrohrad. Sibir, který vedl 2: 0 u Vitiaza Tchekhova a ve dvou minutách druhého poločasu inkasoval tři góly, podlehl 5: 2. Avtomobilist se kvalifikuje do play-off.