Na mistrovství světa na 100 km od IAU je každoroční mistrovství pořádané IAU, jež vymezují mistry z individuálních a týmových světových mužů a žen na vzdálenosti 100 kilometrů.
Po jeho vytvoření v září 1983, International Association of Ultrarunners , vytvořená za účelem propagace své závodní disciplíny Au-Delà Du Marathon (ADDM) pod záštitou IAAF , jejího prvního závodu, 100 kilometrů v Belgii v Torhoutu .
Statistiky 100 km mistrovství světa podle Deutsche Ultramarathon-Vereinigung ( DUV ):
Klasifikace týmu je založena na kumulativních časech prvních tří z každého národa.
Vítězové mistrovství světa na 100 km | ||||||||
Úpravy | Datováno | Umístění | Muži jednotlivci |
Čas | Tým mužů |
Ženy individuální |
Čas | Tým žen |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 re | 20. června 1987 |
Torhout Belgie |
Domingo Catalán Španělsko |
6 h 19 min 35 s | Agnes Eberle Švýcarsko |
8 h 1 min 33 s | ||
2. místo | 1 st říjen 1988, |
Santander Španělsko |
Domingo Catalán Španělsko |
6 h 34 min 41 s |
Francie 20 h 58 min 43 s |
Ann Trason Spojené státy |
7 h 30 min 49 s |
Západní Německo 25 h 53 min 27 s |
3. kolo | 25. června 1989 |
Paříž - Rambouillet Francie |
Bruno Scelsi Francie |
6 h 47 min 6 s |
Francie 20 h 46 min 56 s |
Katharina Janicke Západní Německo |
8 h 7 min 41 s |
Francie 26 h 31 min 54 s |
4. ročník | 27. října 1990 |
Duluth Spojené státy |
Roland Vuillemenot Francie |
6 h 34 min 2 s |
Západní Německo 21 h 21 min 36 s |
Eleanor Adams Spojené království |
7 h 55 min 8 s |
Západní Německo 25 h 32 min 50 s |
5. th | 25. května 1991 |
Florencie - Faenza Itálie |
Valmir Nunes Brazílie |
6 h 35 min 36 s |
Francie 20 h 53 min 9 s |
Eleanor Robinson-Adams Spojené království |
7 h 52 min 15 s |
Německo 25 h 41 min 3 s |
6. th | 16. února 1992 |
Palamós Španělsko |
Konstantin Santalov Rusko |
6 h 23 min 35 s |
Německo 20 h 23 min 20 s |
Nursia Bagmanov Rusko |
7 h 44 min 37 s |
Německo 24 h 20 min 5 s |
7. th | 8. srpna 1993 |
Torhout Belgie |
Konstantin Santalov Rusko |
6 h 26 min 26 s |
Rusko 19 h 59 min 48 s |
Carolyn Hunter-Rowe Velká Británie |
7 h 27 min 19 s |
Rusko 22 h 54 min 0 s |
8. th | 26. června 1994 |
Jezero Saroma - Tokoro, Japonsko |
Alexey Volgin Rusko |
6 h 22 min 43 s |
Německo 20 h 7 min 1 s |
Valentina Shatyaeva Rusko |
7 h 34 min 58 s |
Rusko 23 h 9 min 16 s |
9. ročník | 16. září 1995 |
Winschoten Nizozemsko |
Valmir Nunes Brazílie |
6 h 18 min 9 s |
Rusko 19 h 43 min 52 s |
Ann Trason Spojené státy |
7 h 0 min 48 s |
USA 22 h 28 min 21 s |
10. tis | 4. května 1996 |
Moskva Rusko |
Konstantin Santalov Rusko |
6 h 32 min 41 s |
Rusko 19 h 57 min 57 s |
Valentina Shatyaeva Rusko |
7 h 33 min 10 s |
Rusko 23 h 14 min 49 s |
11. th | 13. září 1997 |
Winschoten Nizozemsko |
Sergiy Yanenko Ukrajina |
6 h 25 min 25 s |
Rusko 19 h 53 min 47 s |
Valentina Lyakhova Rusko |
7 h 30 min 37 s |
Francie 23 h 26 min 52 s |
12. tis | 18. října 1998 |
Shimanto Japonsko |
Grigory Murzin Rusko |
6 h 30 min 6 s |
Rusko 19 h 44 min 41 s |
Carolyn Hunter-Rowe Velká Británie |
8 h 16 min 7 s |
Německo 26 h 23 min 24 s |
13. ročník | 15. května 1999 |
Chavagnes-en-Paillers Francie |
Simon Pride Velká Británie |
6 h 24 min 5 s |
Rusko 19 h 54 min 59 s |
Anna Balošáková Slovensko |
7 h 33 min 2 s |
Francie 23 h 24 min 5 s |
14. ročník | 9. září 2000 |
Winschoten Nizozemsko |
Pascal Fétizon Francie |
6 h 23 min 15 s |
Francie 19 h 46 min 25 s |
Upravit Bérces Maďarsko |
7 h 25 min 21 s |
Německo 23 h 29 min 28 s |
15. th | 26. srpna 2001 |
Cléder Francie |
Yasufumi Mikami Japonsko |
6 h 33 min 28 s |
Francie 20 h 17 min 11 s |
Elvira Kolpakova Rusko |
7 h 31 min 12 s |
Rusko 23 h 31 min 12 s |
16 th | 21. června 2002 |
Torhout Belgie |
Mario Fattore Itálie |
6 h 34 min 23 s |
Rusko 20 h 11 min 32 s |
Tatiana Zhyrkova Rusko |
7 h 37 min 6 s |
Rusko 23 h 13 min 56 s |
17 th | 16. listopadu 2003 |
Tainan čínský Tchaj-pej |
Mario Fattore Itálie |
7 h 4 min 56 s |
Itálie 22 h 10 min 18 s |
Monica Casiraghi Itálie |
7 h 31 min 12 s |
Itálie 25 h 52 min 6 s |
18 th | 11. září 2004 |
Winschoten Nizozemsko |
Mario Ardemagni Itálie |
6 h 18 min 24 s |
Itálie 20 h 6 min 37 s |
Tatiana Zhyrkova Rusko |
7 h 10 min 32 s |
Rusko 23 h 9 min 59 s |
19. th | 26. června 2005 |
Jezero Saroma - Tokoro, Japonsko |
Grigory Murzin Rusko |
6 h 24 min 15 s |
Japonsko 20 h 34 min 7 s |
Hiroko Syou Japonsko |
7 h 53 min 41 s |
USA 24 h 46 min 39 s |
20. tis | 8. října 2006 |
Misari Jižní Korea |
Yannick Djouadi Francie |
6 h 38 min 27 s |
Rusko 20 h 17 min 23 s |
Lizzy Hawker Spojené království |
7 h 28 min 56 s |
Itálie 23 h 23 min 43 s |
21. th | 8. září 2007 |
Winschoten Nizozemsko |
Shinichi Watanabe Japonsko |
6 h 23 min 31 s |
Itálie 19 h 52 min 41 s |
Norimi Sakurai Japonsko |
7 h 0 min 28 s |
Japonsko 22 h 25 min 16 s |
22 nd | 8. listopadu 2008 |
Tarquinia Itálie |
Giorgio Calcaterra Itálie |
6 h 37 min 41 s |
Itálie 20 h 57 min 39 s |
Tatiana Zhyrkova Rusko |
7 h 23 min 33 s |
Rusko 22 h 58 min 46 s |
23 rd | 19. června 2009 |
Torhout Belgie |
Yasukazu Miyazato Japonsko |
6 h 40 min 44 s |
Japonsko 20 h 31 min 4 s |
Kami Semick Spojené státy |
7 h 23 min 33 s |
USA 23 h 41 min 10 s |
24 th | 7. listopadu 2010 |
Gibraltar Gibraltar |
Shinji Nakadai Japonsko |
6 h 43 min 44 s |
Japonsko 20 h 32 min 23 s |
Eleanor Greenwood Spojené království |
7 h 29 min 5 s |
UK 23 h 16 min 54 s |
25. tis | 19. září 2011 |
Winschoten Nizozemsko |
Giorgio Calcaterra Itálie |
6 h 27 min 32 s |
USA 20 h 17 min 47 s |
Marina Bychkova Rusko |
7 h 27 min 19 s |
Rusko 23 h 19 min 40 s |
26 th | 19. září 2012 |
Seregno Itálie |
Giorgio Calcaterra Itálie |
6 h 23 min 20 s |
Itálie 20 h 6 min 41 s |
Amy Sproston Spojené státy |
7 h 34 min 8 s |
USA 22 h 59 min 3 s |
27 th | 21. listopadu 2014 |
Dauhá Katar |
Maxwell King Spojené státy |
6 h 27 min 43 s |
USA 20 hodin 8 min 6 s |
Eleanor Greenwood Spojené království |
7 h 30 min 48 s |
UK 22 h 56 min 24 s |
28. tis | 12. září 2015 |
Winschoten Nizozemsko |
Jonas Buud Švédsko |
6 h 22 min 44 s |
Jižní Afrika 19 h 51 min 40 s |
Camille Herron Spojené státy |
7 h 8 min 35 s |
USA 22 h 39 min 35 s |
29. th | 27. listopadu 2016 |
Los Alcázares Španělsko |
Hideaki Yamauchi Japonsko |
6 h 18 min 22 s |
Švédsko 19 h 59 min 40 s |
Kirstin Bull Austrálie |
7 h 34 min 25 s |
Japonsko 23 h 23 min 14 s |
30. tis | 8. září 2018 |
Sveti Martin na Muri Chorvatsko |
Hideaki Yamauchi Japonsko |
6 h 28 min 5 s |
Japonsko 19 h 37 min 1 s |
Nikolina Šustić Chorvatsko |
7 h 20 min 34 s |
Japonsko 23 h 3 min 50 s |
Počítání provedené z předchozí tabulky mezi lety 1987 a 2018:
Hodnost | Země | Individuální | Týmem | Celkový |
---|---|---|---|---|
1 | Rusko | 15 | 16 | 31 |
2 | Japonsko | 8 | 7 | 15 |
3 | Itálie | 7 | 7 | 14 |
4 | Spojené státy | 6 | 7 | 13 |
5 | Francie | 4 | 8 | 12 |
6 | Spojené království | 8 | 2 | 10 |
7 | Německo | 0 | 6 | 6 |
8 | západní Německo | 1 | 3 | 4 |
9 | Španělsko | 2 | 0 | 2 |
9 | Brazílie | 2 | 0 | 2 |
11 | Švédsko | 1 | 1 | 2 |
12 | švýcarský | 1 | 0 | 1 |
12 | Ukrajina | 1 | 0 | 1 |
12 | Slovensko | 1 | 0 | 1 |
12 | Maďarsko | 1 | 0 | 1 |
12 | Chorvatsko | 1 | 0 | 1 |
12 | Austrálie | 1 | 0 | 1 |
18 | Jižní Afrika | 0 | 1 | 1 |
Počítání provedené podle tabulky vítězů v letech 1987 až 2018: