1 Oficiální národní a mezinárodní soutěže.
2 oficiální zápasy (včetně přátelských zápasů ověřených FIFA).

Emanuele Giaccherini , narozen dne5. května 1985v Talle je italský mezinárodní fotbalista, který hraje jako levý křídlo nebo záložník v Chievu Verona .

Životopis

Klubová kariéra

Cesena

Giaccherini zahájil svou profesionální kariéru v Ceseně . V sezóně 2003-04 nastřílel 15 gólů v Campionato Nazionale Primavera . Poté hraje čtyři sezóny na hostování v klubech Lega Pro .

Cesena byl zařazen do Lega Pro Prima Divisione v roce 2008 a Giaccherini se vrátil do klubu a vytvořil duo se Simone Motta v útoku, vyhrál Prima Divisione v červnu 2009 . V sezóně Serie B 2009-10 , s velmi dobrou obranou, připouští malý gól, Cesena skončila druhá a je povýšena do série . Giaccherini poté komponuje v útoku s Dominique Malongou nebo Cristianem Bucchim .

V srpnu 2010 Cesena obnovila smlouvu s Giaccherini, která skončila v roce 2012 . Hrál první zápas Serie A své kariéry28. srpna 2010ve hře 0: 0 proti Romům .

V sezóně Serie A 2010–11 nastoupil Giaccherini napřed se Schelottem a Erjonem Bogdanim , poté ho následoval Luis Jiménez . Během sezóny vstřelil pouze tři góly a udělal čtyři asistence.

Juventus

The 24. srpna 2011, Giaccherini je ohlášen u italských gigantů Juventus (za 3,5 milionu EUR za nákup poloviny jeho práv) výměnou za Jorge Martíneze zapůjčeného s opcí na koupi.

Má své první setkání s Bianconeri na11. září 2011během dobrého výkonu proti Parmě (vítězství 4: 1). La Pulce di Talla (jeho přezdívka v Itálii) vstřelil svůj první gól v bianconero na8. prosince 2011během 2-1 vyhrát proti Boloni na 8 th finále Coppa Italia .

Sunderland

V červenci 2013 nastoupil do Anglie a fotbalového klubu Sunderland Association , poté trénoval italský Paolo Di Canio .

Mezinárodní kariéra

The 13. května 2012, Cesare Prandelli oznamuje, že Giaccherini je součástí italského předběžného seznamu pro Euro 2012 .

The 10. června 2012Hrál svůj první zápas s Squadra Azzurra , začíná proti panující světových a evropských šampionů, Španělsku , na 1 st  utkání skupiny C Euro 2012 (konečné skóre 1-1).

Dne 13. června 2016 vstřelil první italský gól Euro 2016 během střetu skupiny E proti Belgii .

Statistika

Mezinárodní cíle

Seznam cílů výběru Emanuele Giaccheriniho
00 Datováno Umístění Soutěž Výsledek Oponent Detail Sůl.
1 st 11. června 2013 Estádio São Januário , Rio de Janeiro , Brazílie Přátelská hra N 2-2 Haiti Gól vstřelen po 1 minutě1 re pravé chodidlo 0- 1 9. ročník
2. místo 22. června 2013 Fonte Nova , Salvador , Brazílie První kolo na Konfederační pohár v roce 2013 P 2-4 Brazílie Gól vstřelen po 50 minutách50. tis pravé chodidlo 1 -1 12. tis
3. kolo 18. listopadu 2013 Craven Cottage , Londýn , Velká Británie Přátelská hra N 2-2 Nigérie Gól vstřelen po 47 minutách47 th pravé chodidlo 2 -2 18 th
4. ročník 13. června 2016 Lyonský olympijský park , Décines-Charpieu , Francie První kolo na Euro 2016 V 0-2 Belgie Gól vstřelen po 32 minutách32 nd pravé chodidlo 0- 1 26 th