Itálie na Letních olympijských hrách 1960
Itálie se podílí na Letních olympijských hrách 1960 v Římě . 280 italských sportovců, 246 mužů a 34 žen, se zúčastnilo 138 soutěží v 19 sportech. Získali 36 medailí: třináct zlatých, deset stříbrných a třináct bronzových. Itálie tak vyrovnala svůj nejlepší medailový součet získaný na hrách v Los Angeles v roce 1932 a skončila na třetím místě v medailové tabulce.
Medaile
Medaile
Medaile
|
Disciplinovaný
|
Test
|
Sportovec
|
Výkon
|
Datováno
|
---|
Zlato |
Atletika
|
200 metrů muži |
Livio Berruti |
|
|
Zlato |
Box
|
Muší váha (-57 kg) |
Francesco musso |
|
|
Zlato |
Box
|
Welterweight (-67 kg) |
Nino Benvenuti |
|
|
Zlato |
Box
|
Těžké váhy (+81 kg) |
Franco De Piccoli |
|
|
Zlato |
Cyklistika
|
Týmová časovka |
Livio Trapè Antonio Bailetti Ottavio Cogliati Giacomo Fornoni
|
|
|
Zlato |
Cyklistika
|
Kilometr |
Zdraví Gaiardoni |
|
|
Zlato |
Cyklistika
|
Rychlost |
Zdraví Gaiardoni |
|
|
Zlato |
Cyklistika
|
Tandem |
Giuseppe Beghetto Sergio Bianchetto
|
|
|
Zlato |
Cyklistika
|
Týmové pronásledování |
Marino Vigna Luigi Arienti Franco Testa Mario Vallotto
|
|
|
Zlato |
Jízda na koni
|
Individuální parkurové skákání |
Raimondo D'Inzeo |
|
|
Zlato |
Oplocení
|
Meč muži |
Giuseppe Delfino |
|
|
Zlato |
Oplocení
|
Pánské týmové épée |
Giuseppe Delfino , Edoardo Mangiarotti , Fiorenzo Marini , Carlo Pavesi , Alberto Pellegrino , Gianluigi Saccaro
|
|
|
Zlato |
Vodní pólo
|
|
Amedeo Ambron , Danio Bardi , Giuseppe D'Altrui , Salvatore Gionta , Franco lavoratori , Gianni Lonzi , Luigi Mannelli , Eraldo Pizzo , Rosario Parmegiani , Dante Rossi , Brunello Spinelli , Nicolas Diaferio
|
|
|
stříbrný |
Veslování
|
Čtyři bez kormidelníka |
Tullio Baraglia Renato Bosatta Giancarlo Crosta Giuseppe Galante
|
|
|
stříbrný |
Box
|
Hmotnost kohoutů (-54 kg) |
Primo Zamparini |
|
|
stříbrný |
Box
|
Super welterweight (-71 kg) |
Carmelo Bossi |
|
|
stříbrný |
Box
|
Nízká hmotnost (-60 kg) |
Sandro Lopopolo |
|
|
stříbrný |
Cyklistika
|
Silniční závod |
Livio Trapè |
|
|
stříbrný |
Jízda na koni
|
Individuální parkurové skákání |
Piero D'Inzeo |
|
|
stříbrný |
Oplocení
|
Fólujte muže týmy |
Mario Curletto , Luigi Carpaneda , Edoardo Mangiarotti , Alberto Pellegrino , Aldo Aureggi
|
|
|
stříbrný |
Kajak na kajaku
|
Dvoumístné kánoe pro muže o délce 1 000 metrů |
Aldo Dezi Francesco La Macchia
|
|
|
stříbrný |
Tělocvičný
|
Paralelní tyče muži |
Giovanni Carminucci |
|
|
stříbrný |
Střílet
|
Olympijská jáma |
Galliano Rossini |
|
|
Bronz |
Atletika
|
50 km chůze muži |
Abdon Pamich |
|
|
Bronz |
Atletika
|
100 metrů ženy |
Giuseppina Leone |
|
|
Bronz |
Veslování
|
Čtyři přeškrtnuté |
Fulvio Balatti Romano Sgheiz Franco Trincavelli Giovanni Zucchi Ivo Stefanoni
|
|
|
Bronz |
Jízda na koni
|
Individuální parkurové skákání |
Raimondo D'Inzeo Piero D'Inzeo Antonio Oppes
|
|
|
Bronz |
Oplocení
|
Fólujte ženy podle týmů |
Claudia Pasini , Antonella Ragno-Lonzi , Velleda Cesari , Irene Camber , Bruna Colombetti
|
|
|
Bronz |
Oplocení
|
Muži šavle |
Wladimiro Calarese |
|
|
Bronz |
Oplocení
|
Pánská týmová šavle |
Mario Ravagnan , Roberto Ferrari , Pier-Luigi Chicca , Giampaolo Calanchini , Wladimiro Calarese
|
|
|
Bronz |
Tělocvičný
|
Týmová soutěž |
Giovanni Carminucci Pasquale Carminucci Gianfranco Marzolla Franco Menichelli Orlando Polmonari Angelo Vicardi
|
|
|
Bronz |
Tělocvičný
|
Sol muži |
Franco Menichelli |
|
|
Bronz |
Plachta
|
Drak |
Antonio Cosentino Antonio Ciciliano Giulio De Stefano
|
|
|
Bronz |
Vzpírání
|
56-60 kg |
Sebastiano mannironi |
|
|
Bronz |
Box
|
Lehké těžké váhy (-81 kg) |
Giulio Saraudi |
|
|
Bronz |
Cyklistika
|
Rychlost |
Valentino gasparella |
|
|
Poznámky a odkazy
Podívejte se také
Související články
externí odkazy