1 Oficiální národní a mezinárodní soutěže.
2 oficiální zápasy (včetně přátelských zápasů ověřených FIFA).

Jordan Ferri , narozen dne12. března 1992v Cavaillonu je francouzský fotbalista, který hraje jako záložník v Montpellier HSC .

Počátky

Jordan Ferri je nejstarší z rodiny dvou dětí. S fotbalem začal v roce 1998 v AS Saint-Rémy, klubu ve vesnici Saint-Rémy-de-Provence . Zůstal tam devět let, než se v roce 2007 připojil k výcvikovému středisku Olympique Lyonnais .

Olympique Lyonnais (od roku 2012)

Jordan Ferri podepisuje svou první profesionální smlouvu dne 6. června 2012.

Hrál svůj první profesionální zápas dál 8. listopadu 2012čelí Athletic Bilbao v Europa League , nahrazovat Alexandre Lacazette v 81 th  minutě hry (vyhrál 2-3). Ve stejné soutěži nastoupil poprvé proti Spartě Praha dne22. listopadu 2012(Remíza 1: 1). On také zaznamenal penaltu proti Sochaux v Coupe de France.

Jeho první zápas v Ligue 1 se odehrává dne12. prosince 2012čelí AS Nancy-Lorraine v 17 th  den šampionátu, tam nahradí Anthony Réveillère na 30. ročník  minutě hry (1-1 remíza). První gól své profesionální kariéry dal dne31. srpna 2013Během 4 -tého  dne šampionátu, směřující Evian Thonon Gaillard stávky 30 metrů, která končí v okně Bertrand Laquait (2-1). Během téže sezóny 2013–2014 Ligue 1 vstřelil další dva góly mimo soupeřovu oblast, ve Valenciennes (vítězství 1–2), poté v Gerlandu proti Paris SG (vítězství 1–0).

The 8. listopadu 2015během derby Lyon - Saint Etienne na příliš tvrdém zákroku (dostal žlutou kartu) vážně zranil hráče Stéphanois Roberta Beriće . Berić bude šest měsíců nepřítomný kvůli prasknutí zkříženého vazu v pravém koleni. OL vyhrál na tomto posledním derby v historii na Gerlandu 3: 0. Dal nádherný gól na9. ledna 2016, u příležitosti prvního zápasu Lyonu na jeho novém stadionu, ve vítězství 4: 1 proti Troyes . Během sezóny střídá startovní místo a náhradníka. Další je stejného druhu, i když občas nosí kapitánskou pásku proti AZ Alkmaarovi v Evropské lize .

Během sezóny 2017-2018, Jordan je většinou nahradí (tři držby v lize mezi 1 st a 31 th  den), poruchy Tanguy Ndombele a Houssem Aouar . U příležitosti přichází do hry na 81 -té  minutě proti Toulouse FC na1 st 04. 2018 (Vítězství 2: 0), Jordan Ferri hraje svůj dvoustý profesionální zápas v dresu Olympique Lyonnais.

Půjčka v Nîmes (2018)

The 23. listopadu 2018Jordan Ferri je zapůjčen z Olympique Lyonnais do Nîmes Olympique do konce sezóny.

Montpellier Hérault Sport Club (od roku 2019)

The 20. června 2019Jordan Ferri definitivně opouští Olympique Lyonnais a zavazuje se na čtyři roky s Montpellier HSC k převodu ve výši 2 milionů plus 1,2 možných bonusů.

V národním výběru

Jordan Ferri získává svou první volbu, pod velením Willy Sagnol , The28. května 2013s týmem France za 20 let čelit USA výměnou Neeskens Kebano 56 th  minut hry (4-1). Je vybrán třikrát mezi mladšími 20 let.

The 13. srpna 2013On hrál jeho první zápas s týmem Francie nadějí ve tváři Německa nahrazuje Nampalys Mendy do 72 th  minuta hry (0-0).