1 Oficiální národní a mezinárodní soutěže.
2 oficiální zápasy (včetně přátelských zápasů ověřených FIFA).

Lys Mousset , narozen dne8. února 1996v Montivilliers , je francouzský fotbalista, který hraje jako útočník v Sheffieldu United .

Klubová kariéra

Školení v Le Havre AC

Lys Mousset byl vyškolen v Le Havre AC v roce 2006. Do týmu A v Le Havre nastoupil v roce 2014.

Le Havre AC

Po několika letech ve výcvikovém středisku HAC se Lys Mousset zúčastnil svého prvního zápasu jako profesionál 7. února 2014čelí Nîmes Olympique . vBřezen 2014, podepsal pětiletou smlouvu s HAC. Během této sezóny 2013–2014 hrál pět her a v následující sezóně pak jen dvě.

Bylo to během 2015-2016 období , které Mousset našel čas hrát v prvním týmu. Svůj první gól v profesionálním týmu Le Havre zaznamenal úderem více než čtyřiceti metrů proti Bourg-Péronnasovi na31. července 2015. Ten dodává svůj první rozhodující přihrávku proti Créteil na25. září Následující.

The 4. března 2016, zaznamenal své první double v Ligue 2 , během zápasu proti Valenciennes FC .

Sezónu zakončil na druhém místě v žebříčku nejlepších střelců se čtrnácti góly. Pokud jde o poměr gól / hrací doba, dokonce skončil na prvním místě v šampionátu a vstřelil gól každých 110 minut.

AFC Bournemouth

The 30. června 2016, Mousset se přihlásil na čtyři sezóny s AFC Bournemouth . Ten vstřelil svůj první gól za třešně proti týmu Wigan Athletic v FA Cupu se6. ledna 2018.

Mousset vstřelil pět branek v sedmdesáti jedna utkání ve všech soutěžích v průběhu tří sezón s Bournemouth.

Sheffield se spojil

The 21. července 2019, Sheffield United klub oznamuje příchod Lys Mousset na základě smlouvy o tři sezóny.

The 21. září 2019, Mousset vstřelil svůj první gól se Sheffield United během cesty do Evertonu (0-2).

The 2. listopadu 2019, se stává prvním francouzským hráčem, který si v poločase proti Burnley (3: 0) připsal tři asistence v jednom poločase Premier League .

Kariéra národního týmu

Společnost Lys Mousset byla v letech 2015 a 2016 vybrána osmkrát za francouzský tým do 20 let11. listopadu 2015, vstřelil gól v přátelském utkání proti Anglii (vítězství „Bleuets“ 4: 3).

Poté v letech 2017 až 2018 osmkrát oblékl dres francouzského týmu nadějí (pět gólů).

Statistika

Statistiky společnosti Lys Mousset k 23. červenci 2020
Sezóna Klub Mistrovství Národní pohár Ligueův pohár Soutěž (y)