Celá sezóna:

Dresy

Sada levých ramenních pruhů černé pruhy.png Sada ramenních pruhů na těle vneck.png Sada pravých ramenních pruhů černé pruhy.png Kit shorts.png Kit ponožky.png Domov Sada levých ramenních pruhů černé pruhy.png Sada ramenních pruhů na těle vneck.png Sada pravých ramenních pruhů černé pruhy.png Kit shorts.png Kit ponožky.png Mimo

Chronologie

1973 - z roku 1974 sezony z fotbalového klubu Stade Rennais začíná7. srpna 1973s prvním dnem francouzského šampionátu divize 1 až do konce25. května 1974 s posledním dnem této soutěže.

Stade Rennes FC je také zapojen do Coupe de France .

Souhrn sezóny

V souladu s předchozí sezónou se SRFC rozhodně obrací na stranu Coupe de France z roku 1971 . To se zhmotnilo odchodem kapitána Louise Cardietea , který opustil svoji kariéru ve velmi mladém Paříži Saint-Germain, který mu pomůže vychovávat v divizi 1  ; tím elegantním Raymondem Keruzorém , kterého Olympique de Marseille skončil zhýralostí navzdory Rennesově neochotě vůči částce 700 000 franků; A konečně tím, že Jean Prouff , který opustil svůj post technického ředitele, aby trénoval US Berné , se někdy přes 54 let objevil ve výsledkových listech jako náhradník. Pierre Garcia a Bernard Goueffic , dlouho přítomní v klubu, si také balí kufry. Ve směru příchozích může nábor zanechat skeptický problém s velmi mladými hráči podporovanými pouze společností Dell'Oste .

Logicky je začátek sezóny katastrofální. Po pěti porážkách v prvních devíti dnech je SRFC na konci září mrtvý jako poslední v pořadí. O měsíc později klub mění prezidenta. O něco více než rok po převzetí moci Joseph Dault ustupuje mladému a ambicióznímu Bernardovi Lemouxovi, který se snaží doplnit pokladnu klubu inovativními operacemi, vyzvat společnosti v regionu a prodávat nálepky příznivcům. Je to nakonec obec, která pomáhá Stade Rennes.

Stade Rennes stále bojoval ze sportovního hlediska a dosáhl zimní přestávky pozitivnějším tónem, když se zvýšil na osmnácté místo. Ofenzivní nedostatek, nikdy nebude mít prospěch z bonusového systému zavedeného v této sezóně, odmění dalším bodem týmy, které ve stejném zápase vstřelily alespoň tři góly, bez ohledu na výsledek zápasu (vítězství, remíza nebo prohra ). Rennesský útok byl v lednu konečně posílen příchodem Pobřeží slonoviny Laurenta Pokoua . Jeho proslulost je důležitá: dvakrát korunovaný nejlepším střelcem Afrického poháru národů , ve dvou edicích soutěže nastřílel čtrnáct gólů. S pomocí Françoise Pinaulta , který je členem správní rady SRFC, Pokou v prosinci přistál v Rennes a stal se prvním irským fotbalistou, který hrál v zahraničí, a to navzdory silným zájmům Olympique de Marseille a FC Nantes .

Díky příspěvku Pokou, který během svých vystoupení zanechal diváky fantastickým dojmem a ve čtrnácti zápasech dal osm gólů, se Stade Rennes vzpamatoval ze strašného začátku sezóny a díky řadě dobrých výsledků. je nahrazen uprostřed klasifikace, což šetří jeho místo u elity. A konečně je to čestné třinácté místo, které se získá, s vědomím, že bez zavedení útočného bonusu (který v této sezóně vyhraje Stade Rennes pouze třikrát) by „Rouge et Noir“ obsadil deváté místo v soutěži . pořadí.

Sezónní jednotka

Příspěvek ¹ Nat. ² Příjmení Narození Výběr ³ Mistrovství Francouzský pohár Celková sezóna Poznámky
M ENG Alain Philippe 1 st March 1953 - 29 1 1 0 30 1
NA CIV Laurent Pokou 20. srpna 1947 NA 13 7 1 1 14 8 Příjezd ASEC Abidjan v prosinci
D ENG Jean-Paul Rabier 25. ledna 1955 - 4 0 0 0 4 0
NA ENG Philippe Redon 12. prosince 1950 B 12 4 1 0 13 4
D ENG Alain Rizzo 13. října 1949 - 38 0 1 0 39 0
NA ENG Alain Séradin 24.dubna 1953 - 5 0 0 0 5 0

Týmový typ

Toto je nejběžnější formace, se kterou se na šampionátu setkáváme.

Prázdné fotbalové hřiště PNG

D. Bernard D. Bernard Periault Periault Kerbiriou Kerbiriou Rizzo Rizzo Cosnard Cosnard Dortomb Dortomb Philippe Philippe Dell'Oste Dell'Oste Betta Betta Keita Keita Guermeur Guermeur

Setkání sezóny

Výpis

Zápas Datováno Soutěž Věž Oponent Místo ¹ Skóre Třída. Střelci pro Stade Rennes
1 7. srpna Divize 1 1 Pěkný D Symbol podpora vote.svg 1-0 4 Keita Gól vstřelen
2 10. srpna Divize 1 2 Sedan E Symbol neutrální vote.svg 1–1 7 Guermeur Gól vstřelen
3 14. srpna Divize 1 3 Troyes D Symbol podpora vote.svg 2-1 7 Guermeur BettaGól vstřelen Gól vstřelen
4 17. srpna Divize 1 4 Bastia D Symbol je proti hlasování.svg 1–2 9 Dell'Oste Gól vstřelen
5 24. srpna Divize 1 5 Lyon E Symbol neutrální vote.svg 2–2 10 David CheriniGól vstřelen Gól vstřelen
6 1 st  září Divize 1 6 Objektiv D Symbol je proti hlasování.svg 0-1 15
7 12. září Divize 1 7 Sochaux E Symbol je proti hlasování.svg 1-4 18 Guermeur Gól vstřelen
8 22. září Divize 1 8 Angers D Symbol je proti hlasování.svg 1–2 19 Guermeur Gól vstřelen
9 25. září Divize 1 9 Marseilles E Symbol je proti hlasování.svg 1–2 20 Cosnard Gól vstřelen
10 6. října Divize 1 10 Metz D Symbol podpora vote.svg 1–0 20 Guermeur Gól vstřelen
11 17. října Divize 1 11 Svatý Etienne E Symbol neutrální vote.svg 0–0 20
12 27. října Divize 1 12 Paris FC D Symbol podpora vote.svg 1-0 19 Redon Gól vstřelen
13 30. října Divize 1 13 Monako E Symbol je proti hlasování.svg 0-2 20
14 2. listopadu Divize 1 14 Nantes D Symbol neutrální vote.svg 0–0 20
15 10. listopadu Divize 1 15 Bordeaux E Symbol podpora vote.svg 1-0 19 Guermeur Gól vstřelen
16 16. listopadu Divize 1 16 Štrasburk D Symbol podpora vote.svg 2-1 18 A. Bernard Pauvert ( csc )Gól vstřelen Napsáno proti jeho táboru
17 9. prosince Divize 1 17 Nimes D Symbol je proti hlasování.svg 1-2 17 Guermeur Gól vstřelen
18 16. prosince Divize 1 18 Remeš E Symbol je proti hlasování.svg 0–4 19
19 23. prosince Divize 1 19 Sedan D Symbol neutrální vote.svg 1–1 18 Guermeur Gól vstřelen
20 6. ledna Divize 1 20 Troyes E Symbol podpora vote.svg 2–1 16 Pokou dell'OsteGól vstřelen Gól vstřelen
21 13. ledna Divize 1 21 Bastia E Symbol je proti hlasování.svg 0-1 18
22 20. ledna Divize 1 22 Lyon D Symbol podpora vote.svg 1–0 17 Pokou Gól vstřelen
23 27. ledna Divize 1 23 Objektiv E Symbol je proti hlasování.svg 0–3 18
24 3. února Francouzský pohár 1/32 finále Nantes NE Symbol je proti hlasování.svg 1-3 Pokou Gól vstřelen
25 10. února Divize 1 24 Sochaux D Symbol je proti hlasování.svg 0-2 18
26 17. února Divize 1 25 Angers E Symbol podpora vote.svg 1–0 18 Redon Gól vstřelen
27 24. února Divize 1 26 Marseilles D Symbol podpora vote.svg 3-1 17 Redon PokouGól vstřelen Gól vstřelen Gól vstřelen
28 13. března Divize 1 27 Metz E Symbol je proti hlasování.svg 0–4 18
29 16. března Divize 1 28 Svatý Etienne D Symbol podpora vote.svg 1-0 17 Pokou Gól vstřelen
30 22. března Divize 1 29 Nancy E Symbol podpora vote.svg 2–1 17 Redon Dell'OsteGól vstřelen Gól vstřelen
31 27. března Divize 1 30 Paris FC E Symbol neutrální vote.svg 0-0 18
32 9. dubna Divize 1 31 Monako D Symbol neutrální vote.svg 1–1 18 Guermeur Gól vstřelen
33 12. dubna Divize 1 32 Nantes E Symbol neutrální vote.svg 1–1 17 A. Bernard Gól vstřelen
34 16. dubna Divize 1 33 Bordeaux D Symbol podpora vote.svg 4–2 14 Guermeur Philippe Betta KeitaGól vstřelen Gól vstřelen Gól vstřelen Gól vstřelen
35 19. dubna Divize 1 34 Štrasburk E Symbol je proti hlasování.svg 1–2 15 Guermeur Gól vstřelen
36 1 st  květen Divize 1 35 Nancy D Symbol podpora vote.svg 3–0 13 Guermeur Keita PokouGól vstřelen Gól vstřelen Gól vstřelen
37 11. května Divize 1 36 Nimes E Symbol podpora vote.svg 2–0 13 Keita PokouGól vstřelen Gól vstřelen
38 22. května Divize 1 37 Remeš D Symbol podpora vote.svg 2–0 10 Guermeur KeitaGól vstřelen Gól vstřelen
39 25. května Divize 1 38 Pěkný E Symbol je proti hlasování.svg 1–3 13 Dortomb Gól vstřelen

Detaily zápasů

Divize 1 Jít Divize 1, dny 1 až 5 (srpen)

7 th místo 3 body
Ivan OSIM Gól vstřelen po 32 minutách32 nd Herve Guermeur Gól vstřelen po 31 minutách31. th Diváci: 6302

9 th místo 5 bodů
Pierre dell'Oste Gól vstřelil po 62 minutách62 nd ( 0 - 1 ) Loïc Kerbiriou 15 th ( CSc ) Serge Lenoir 59 thZaregistrován proti jeho táboru po 15 minutách

Zpráva
7. den FC Sochaux-Montbeliard 4 - 1 Stade Rennes FC Stadion Auguste-Bonal , Montbéliard
Středa 12 September 1973
18 th místo 6 bodů
Jean-Pierre Guinot Gól vstřelen po 55 minutách55 th
Loïc Kerbiriou 65 th ( CSC ) Leon Maier 73 th 85 thZaregistrován proti jeho táboru po 65 minutách
Gól vstřelen po 73 minutách Gól vstřelen po 85 minutách
( 0 - 0 ) Hervé Guermeur Gól vstřelil po 76 minutách76 tis Diváci: 6 339

Zpráva
8. den Stade Rennes FC 1 - 2 Angers SCO Stade de la route de Lorient , Rennes
Sobota 22 September 1973
19 th místo, 6 bodů
Hervé Guermeur Gól vstřelen po 24 minutách24. tis ( 1 - 1 ) Marc Berdoll Gól vstřelil po 34 minutách34 th
Michel Cassan Gól vstřelil po 84 minutách84 th
Diváci: 10 532

Zpráva
9. den Olympic Marseille 2 - 1 Stade Rennes FC Stade Velodrome , Marseille
Úterý 25 September 1973
20 th místo, 6 bodů
Josip Skoblar Gól vstřelen po 9 minutách9 th Gól vstřelen po 47 minutách 47 th ( 1 - 1 ) Alain Cosnard Gól vstřelen po 42 minutách42 nd Diváci: 8 787

Zpráva
11. den AS Saint-Etienne 0 - 0 Stade Rennes FC Stadion Geoffroy-Guichard , Saint-Étienne

20 th místo, 11 bodů
Christian Dalger Gól vstřelen po 2 minutách2 nd Gól vstřelil po 67 minutách 67 th ( 1 - 0 ) Diváci: 2 103

Zpráva
16. den Stade Rennes FC 2 - 1 RP Štrasburk-Meinau Stade de la route de Lorient , Rennes
Pátek 16 November 1973
18 th místo 16 bodů
Jacques Pauvert 49 th ( CSc ) Alain Bernard 50 thRegistrace proti vlastnímu táboru po 49 minutách
Gól vstřelen po 50 minutách
( 0 - 1 ) Ivan Hlevnjak Gól vstřelen po 30 minutách30. tis Diváci: 7366

Zpráva
  Divize 1, dny 17 až 19 (prosinec)
Den 17 Stade Rennes FC 1 - 2 Olympic Nimes Stade de la route de Lorient , Rennes
Neděle 9. prosince 1973
17 th místo 16 bodů
Hervé Guermeur Gól vstřelil po 67 minutách67 tis ( 0 - 2 ) Robert Pintenat Gól vstřelen po 26 minutách26 th

Alain Richard Gól vstřelen po 46 minutách46 th
Carlos Bianchi Gól vstřelil po 62 minutách62 th Gól vstřelil po 67 minutách 67 th
( 1 - 0 ) Diváci: 7055

Zpráva
19. den Stade Rennes FC 1 - 1 CS Sedan-Ardennes Stade de la route de Lorient , Rennes
Neděle 23 December 1973
18 th místo 17 bodů
Hervé Guermeur Gól vstřelen po 48 minutách48 tis ( 0 - 1 ) Jean-Claude Medot Gól vstřelil po 41 minutách41 th Diváci: 5 053

Zpráva
  Vrátit se Divize 1, dny 20 až 23 (leden)
20. den Troyes AF 1 - 2 Stade Rennes FC Stadion Aube , Troyes
Neděle 6. ledna 1974
16 th místo 19 bodů
Bernard Deferrez Gól vstřelen po 13 minutách13 th ( 1 - 1 ) Laurent Pokou Gól vstřelen po 30 minutách30 th

Zpráva
Den 22 Stade Rennes FC 1: 0 Olympique lyonnais Stade de la route de Lorient , Rennes

Divize 1, dny 24 až 26 (únor)
Den 24 Stade Rennes FC 0 - 2 FC Sochaux-Montbeliard Stade de la route de Lorient , Rennes
Neděle 10 February z roku 1974
18 th místo, 21 bodů
( 0 - 1 ) Pierre Lechantre Gól vstřelen po 25 minutách25 th Gól vstřelen po 73 minutách 73 th Diváci: 8 263

Zpráva
25. den Angers SCO 0 - 1 Stade Rennes FC Stadion Jean-Bouina , Angers
Neděle 17 February z roku 1974
18 th místo 23 bodů
( 0 - 0 ) Philippe Redon Gól vstřelen po 57 minutách57 tis Diváci: 6838

Zpráva
26. den Stade Rennes FC 3 - 1 Olympic Marseille Stade de la route de Lorient , Rennes

Divize 1, dny 27 až 30 (březen)
Den 27 FC Metz 4 - 0 Stade Rennes FC Stadion Saint-Symphorien , Longeville-lès-Metz

Zpráva
Den 28 Stade Rennes FC 1: 0 AS Saint-Etienne Stade de la route de Lorient , Rennes

17 th místo 30 bodů
Angel Di Caro Gól vstřelil po 28 minutách28. th ( 1 - 0 ) Philippe Redon Gól vstřelen po 47 minutách47 th

18 th místo 32 bodů
Hervé Guermeur Gól vstřelen po 39 minutách39. tis ( 1 - 1 ) Delio Onnis Gól vstřelil po 35 minutách35 th Diváci: 15 695

Zpráva
Den 32 FC Nantes 1 - 1 Stade Rennes FC Stadion Marcel-Saupin , Nantes
Pátek 12 April z roku 1974
17 th místo 33 bodů
Michel Pech Gól vstřelen po 83 minutách83 rd ( 0 - 1 ) Alain Bernard Gól vstřelen po 15 minutách15 th Diváci: 17 051

Zpráva
Den 33 Stade Rennes FC 4 - 2 FC Girondins de Bordeaux Stade de la route de Lorient , Rennes
Úterý 16 April z roku 1974
14 th místo 36 bodů
Fantamady Keita Gól vstřelen po 39 minutách39 e
André Betta Gól vstřelen po 49 minutách49 th
Alain Philippe Gól vstřelen po 58 minutách58 th
Herve Guermeur Gól vstřelen po 60 minutách60 th
( 1 - 0 ) Alain Giresse Gól vstřelen po 83 minutách83 th Gól vstřelen po 87 minutách 87 th Diváci: 10 154

Divize 1, dny 35 až 38 (květen)
Den 35 Stade Rennes FC 30 AS Nancy-Lorraine Stade de la route de Lorient , Rennes

Zpráva
Den 37 Stade Rennes FC 2 - 0 Stadion v Remeši Stade de la route de Lorient , Rennes

Zpráva o soutěži

Soutěž Konečný vítěz Začíná na tahu Místo nebo závěrečné kolo První schůzka Poslední schůzka Číslo
Divize 1 AS Saint-Etienne 1 st  den 13. ročník 7. srpna 1973 25. května 1974 38
Francouzský pohár AS Saint-Etienne 1/32 finále 1/32 finále 3. února 1974 3. února 1974 1

Celkový Domov Mimo
Zápasy Body PROTI NE D BP před naším letopočtem Rozdíl. PROTI NE D BP před naším letopočtem Rozdíl. PROTI NE D BP před naším letopočtem Rozdíl.
38 40 (+3) 16 8 14 42 47 -5 11 3 5 26 16 +10 5 5 9 16 31 -15
Výsledky za den
Den 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Přízemní D E D D E D E D E D E D E D E D D E D E E D E D E D E D E E D E D E D E D E
Výsledek PROTI NE PROTI D NE D D D D PROTI NE PROTI D NE PROTI PROTI D D NE PROTI D PROTI D D PROTI PROTI D PROTI PROTI NE NE NE PROTI D PROTI PROTI PROTI D
Body 2 3 5 5 6 6 6 6 6 8 9 11 11 12 14 16 16 16 17 19 19 21 21 21 23 26 26 28 30 31 32 33 36 36 39 41 43 43
Náměstí 4 7 7 9 10 15 18 19 20 20 20 19 20 20 19 18 17 19 18 16 18 17 18 18 18 17 18 17 17 18 18 17 14 15 13 13 10 13

Zdroj: Seznam schůzek
Pole  : D = Domů; E = exteriér. Výsledek : D = porážka; N = žádný; V = Vítězství.

Reference

1. Claude Loire, Stade Rennes, vlajková loď bretonského fotbalu 1901-1991 , Éditions Apogée, 1994, s. 362
  2. Claude Loire, op. cit. , str. 366
  3. Claude Loire, op. cit. , str. 364
  4. Profil Laurenta Pokou na Abidjan.net
  5. Převod Laurenta Pokou byl účinný až v prosinci 1973
  6. Zápas se hrál v Paříži v Parc des Princes
  7. Stade Rennes, který vstřelil tři góly, získává bonus 1 bod v pořadí
  8. Je zaveden bonusový systém, který dává každému klubu další bod, který ve stejné hře vstřelil alespoň tři góly, bez ohledu na skóre druhého