Shabani Nonda (17)

Dresy

Kit levé rameno.png Sobí body kit 9800.png Sada pravá paže.png Kitové šortky redstripes2.png Kit ponožky.png Domov Kit levé rameno.png Tělo stavebnice thinblacksides.png Sada pravá paže.png Kit shorts.png Kit ponožky.png Mimo

Chronologie

1998, - 1999, období od fotbalového klubu Stade Rennais začíná8. srpna 1998s prvním dnem francouzského šampionátu divize 1 až do konce29. května 1999 s posledním dnem stejné soutěže.

Stade Rennes FC je také zapojen do Coupe de France a Coupe de la Ligue .

Souhrn sezóny

Léto roku 1998 bylo pro Stade Rennes jednou ze všech změn. Po téměř zázračné údržbě předchozí sezóny se obec Rennes rozhodla vystoupit ze SEM Stade Rennes, v níž držela většinu akcií od svého založení v roce 1987 . Kupující je nalezen: hlavní sponzor klubu od roku 1993 , skupina Pinault, byla od začátku roku 1998 radnicí požádána, aby převzala vedení klubu, který je pro obecní finance příliš nákladný, a Françoise Pinaulta , aby po údržbě vytržené v končetinách dává souhlas s vykoupením klubu. Obec vyhlásila výzvu k podávání nabídek, která obdržela dvě odpovědi: výzvu skupiny Pinault a výzvu skupiny místních průmyslníků. Je vybrána první možnost, pevnější. Obec Rennes se poté postupně stáhla z hlavního města klubu a v roce 2001 ji ponechala na výhradní odpovědnost skupiny Pinault.

Pinaultovo převzetí klubu však trvalo rok, než se skutečně uskutečnilo, přičemž druhý se stal vlastníkem až v červenci 1999 , poté držel 66,66% akcií SAOS, který byl poté založen. Mezitím už miliardář strčil do klubu tlapku tím, že jako prezidenta jmenoval Pierra Blayaua . Druhý z nich, rodák z Rennes, je bývalým předsedou správní rady skupiny Pinault. Klub mu není cizí, protože do února 1995 působil také ve správní radě SEM Stade Rennes . Poté, co se Blayau stal předsedou a výkonným ředitelem společnosti Moulinex v roce 1996 , však z jeho společnosti nedělá ekonomického partnera Stade Rennes, který po svém příjezdu zajistí, že  mezi těmito dvěma strukturami neprojde „  žádný frank “.

Pokud jde o bývalého prezidenta Reného Ruella , ten neopustí klub a zůstává členem řídícího výboru. Je také konfrontován s „aférou“, která na začátku sezóny otřásá klubem, s odchody Mikaëla Silvestra a Ousmane Dabo z Interu Milán . Oba hráči z tréninkového střediska, kteří se v sezóně 1995–1996 objevili mezi profesionály a od té doby pravidelně získávali hrací čas, se v létě 1998 rozhodli nepodepsat první profesionální smlouvu se Stade Rennes a připojit se k týmu. uhrazený poplatek za převod. Oba hráči dříve odmítli podmínky smlouvy nabízené klubem vledna 1997, považovaný za příliš restriktivní a od té doby zůstal na základě smlouvy s praktikantem. Na straně řídících orgánů v Rennes pláčeme pro krádež a požadujeme finanční náhradu 60 milionů franků (40 pro Silvestre a 20 pro Dabo). FIFA, která je zmocněna spisu, nakonec odsoudí Inter Milán, aby vyplatil 28 milionů franků (14 na hráče) Stade Rennes, jako náhradu za trénink, daleko od 100 milionů franků, které italský klub nakonec vyplatí. Převod obou hráčů do Manchesteru United a Parma o rok později.

Tato temná aféra je poznamenána, přestupový trh v Rennes je také poznamenán velkým přeskupením profesionálních pracovních sil. Většina zaznamenaných odchodů jsou hráči, kteří nepotvrdili naděje, které do nich vložili, s výjimkou Loïce Lamberta a Gorana Panduroviće , druhý zastavil svou kariéru a první se na to připravoval. Pokud jde o nábor, klub vynakládá značné finanční úsilí tím, že přivítá mladého Shabani Nondu za 40 milionů franků. Dalšími nově příchozími jsou buď naděje ( Bardon , Sommeil , Édouard Cissé, který přijíždí na hostování), nebo „staré briscardy“ ostřílené v elitních hrách, jako Toulousain Dominique Arribagé , bývalý mezinárodní Jean-Luc Dogon , nebo Christophe Revault, který vyšel smíšené zkušenosti v Paříži Saint-Germain . Sloučit všechny tyto hráče, nový trenér dorazí na kontroly. Aby se stal nástupcem Guy Davida , klub v květnu apeloval na Paula Le Guena , který právě ukončil hráčskou kariéru. Yves Colleu se stává jeho zástupcem.

K překvapení všech, a v důsledku jiskřivé Shabani Nonda, Stade Rennes udělal vynikající začátek sezóny a rychle vklouzl do boje o evropská místa. Několik zbývajících bodů mu nedovolí vystoupit na úroveň Girondins de Bordeaux a Olympique de Marseille , kteří budou až do konce sezóny bojovat o titul. Zůstává třetí místo, které se nyní kvalifikuje do nové Ligy mistrů , alespoň do svého třetího předkola. Na podzim, s řadou pěti po sobě jdoucích vítězství, je Rennes pevně usazen na tomto vzácném třetím místě a odsunul svého nejbližšího pronásledovatele AS Monaco na šest délek, než přijde katastrofální listopad. Drasticky snížit tuto výhodu. V polovině února byl Rennais odsunut na šesté místo a na jaře dal žvýkačku zpět, aby získal čtvrté místo v kvalifikaci na Pohár UEFA. 1 st května, po dvou vítězstvích v Lyonu a PSG, než se dokonce přiblížit k bodu Gones, třetí v pořadí.

Během posledních tří dnů šampionátu se však všechno zhroutí. Tradiční porážka v Nantes umožňuje Lyonně dostat se na čerstvý vzduch, a co je horší, umožňuje AS Monaco obsadit čtvrté místo od Paula Le Guena a jeho mužů. Vítězství před Metzem a později porážka v Auxerre , konečné bude páté místo. Trochu zklamáním, výsledkem tohoto šampionátu je přesto završení nejlepší sezóny v Rennes od roku 1964-1965 . Páté místo také kvalifikuje Rennes na Intertoto Cup , druhé svého druhu po roce 1996 .

Převody v letech 1998-1999

Příjmení Státní příslušnost Původní destinace
Léto 1998
Dominique Arribagé Francie Toulouse FC
Cedric Bardon Francie Olympique lyonnais
Edward Cisse Francie Paris Saint-Germain (půjčka)
Jean-Luc Dogon Francie RC Štrasburk
Fabrice Fernandes Francie Vyškoleni v klubu
Shabani Nonda Vlajka Konžské demokratické republiky (1997–2003). Svg Demokratická republika Kongo FC Curych
Christophe Revault Francie Paris Saint Germain
Ronan Salaün Francie Toulouse FC
David Sleep Francie SM Caen
Cyril Yapi Francie Vyškoleni v klubu
Pascal Bedrossian Francie FC Lorient
Ousmane Dabo Francie Inter Milán
Jean-Claude Darcheville Francie Nottingham Forest FC (půjčka)
Marco di costanzo Itálie Hapoël Beer-Sheva (finální přenos)
Kaba Diawara Francie Girondins de Bordeaux (návratnost půjčky)
Abdelkrim Jinani Maroko Shenzhen Pingan (půjčka)
Christophe Le Roux Francie FC Nantes-Atlantique
Eli Kroupi Pobřeží slonoviny ASOA Valence (půjčka)
Laurent Viaud Francie CF Extremadura

Sezónní jednotka

Příspěvek ¹ Nat. ² Příjmení Narození Výběr ³ Mistrovství Francouzský pohár Ligový pohár Celková sezóna Poznámky
M ENG Laurent Huard 26. srpna 1973 - 18 1 0 0 1 0 19 1
NA CIV Eli Kroupi 18. října 1978 NA 0 0 0 0 0 0 0 0 V lednu zapůjčeno ASOA Valence
NA ENG Benoît Le Bris 1 st December z roku 1976 - 3 0 0 0 0 0 3 0
D ENG Regis Le Bris 6. prosince 1975 - 2 0 0 0 0 0 2 0
M ENG Christophe Le Roux 7. března 1969 - 13 3 2 0 2 0 17 3 Příjezd z Nantes v lednu
D ENG David Sleep 10. srpna 1974 - 33 0 2 0 3 0 38 0
M ENG Laurent Viaud 8. října 1969 - 6 0 0 0 0 0 6 0 V lednu převeden na Extremaduru
M VŠECHNO Patrick Weiser 25. listopadu 1971 - 12 1 2 0 1 0 15 1
M ENG Cyril Yapi 18. února 1980 - 8 0 2 1 2 1 12 2

Týmový typ

Prázdné fotbalové hřiště PNG

Porucha Porucha Dogon Dogon Přijel Přijel Spát Spát Vzbudit Vzbudit Bigné Bigné Červené Červené Cisse Cisse Gregory Gregory Bardone Bardone Nonda Nonda

Setkání sezóny

Výpis

Zápas Datováno Soutěž Věž Oponent Místo ¹ Skóre Třída. Střelci pro Stade Rennes
1 8. srpna Divize 1 1 Auxerre D Symbol podpora vote.svg 1–0 5 Loonie Gól vstřelen
2 15. srpna Divize 1 2 Montpellier E Symbol je proti hlasování.svg 1–3 8 Fernandes Gól vstřelen
3 22. srpna Divize 1 3 Le Havre D Symbol podpora vote.svg 2-1 6 Nonda Pollet ( csc )Gól vstřelen Napsáno proti jeho táboru
4 30. srpna Divize 1 4 Štrasburk D Symbol neutrální vote.svg 1–1 7 Goussé Gól vstřelen
5 11. září Divize 1 5 Marseilles E Symbol neutrální vote.svg 1–1 6 Dogon Gól vstřelen
6 19. září Divize 1 6 Bastia D Symbol podpora vote.svg 2-0 5 Fernandes NondaGól vstřelen Gól vstřelen
7 25. září Divize 1 7 Bordeaux E Symbol je proti hlasování.svg 0–4 7
8 3. října Divize 1 8 Monako D Symbol podpora vote.svg 2–1 7 Goussé NondaGól vstřelen Gól vstřelen
9 17. října Divize 1 9 Nancy E Symbol podpora vote.svg 1–0 4 Cisse Gól vstřelen
10 24. října Divize 1 10 Lorient D Symbol podpora vote.svg 1–0 3 Nonda Gól vstřelen
11 30. října Divize 1 11 Toulouse E Symbol podpora vote.svg 1–0 3 Přijel Gól vstřelen
12 7. listopadu Divize 1 12 Sochaux D Symbol podpora vote.svg 4-0 3 Bardon Nonda CisseGól vstřelen Gól vstřelen Gól vstřelen Gól vstřelen
13 11. listopadu Divize 1 13 Objektiv E Symbol je proti hlasování.svg 1-3 3 Nonda Gól vstřelen
14 14. listopadu Divize 1 14 Lyon D Symbol neutrální vote.svg 0-0 3
15 20. listopadu Divize 1 15 Paris SG E Symbol je proti hlasování.svg 1–2 3 Nonda Gól vstřelen
16 28. listopadu Divize 1 16 Nantes D Symbol je proti hlasování.svg 2–3 3 Nonda GregoryGól vstřelen Gól vstřelen
17 4. prosince Divize 1 17 Metz E Symbol neutrální vote.svg 0-0 3
18 11. prosince Divize 1 18 Montpellier D Symbol podpora vote.svg 3-2 3 Nonda Bardon GousséGól vstřelen Gól vstřelen Gól vstřelen
19 16. prosince Divize 1 19 Le Havre E Symbol je proti hlasování.svg 0-2 3
20 19. prosince Divize 1 20 Štrasburk E Symbol neutrální vote.svg 1–1 4 Bardone Gól vstřelen
21 9. ledna Ligueův pohár 1/16 finále Laval ( D2 ) E Symbol podpora vote.svg 1-0 Bardone Gól vstřelen
22 16. ledna Divize 1 21 Marseilles D Symbol neutrální vote.svg 1-1 5 Přijel Gól vstřelen
23 23. ledna Francouzský pohár 1/32 finále Coulaines ( CFA2 ) D Symbol podpora vote.svg 4-0 Grégoire Nonda Goussé YapiGól vstřelen Gól vstřelen Gól vstřelen Gól vstřelen
24 29. ledna Divize 1 22 Bastia E Symbol podpora vote.svg 1-0 4 Nonda Gól vstřelen
25 3. února Ligueův pohár 1/8 finále Troyes ( D2 ) D Symbol podpora vote.svg 4-0 Nonda Cisse YapiGól vstřelen Gól vstřelen Gól vstřelen Gól vstřelen
26 6. února Divize 1 23 Bordeaux D Symbol neutrální vote.svg 1-1 5 Weisere Gól vstřelen
27 13. února Divize 1 24 Monako E Symbol je proti hlasování.svg 2–4 6 Le Roux BardonGól vstřelen Gól vstřelen
28 19. února Francouzský pohár 1/16 finále Le Mans ( D2 ) E Symbol je proti hlasování.svg 0-2
29 26. února Divize 1 25 Nancy D Symbol podpora vote.svg 2-1 5 Le Roux GousséGól vstřelen Gól vstřelen
30 7. března Ligueův pohár 1/4 finále Objektiv D Symbol je proti hlasování.svg 0-1
31 10. března Divize 1 26 Lorient E Symbol neutrální vote.svg 1-1 5 Nonda Gól vstřelen
32 20. března Divize 1 27 Toulouse D Symbol podpora vote.svg 1–0 5 Goussé Gól vstřelen
33 2. dubna Divize 1 28 Sochaux E Symbol podpora vote.svg 3–0 4 Bigné Nonda Le RouxGól vstřelen Gól vstřelen Gól vstřelen
34 13. dubna Divize 1 29 Objektiv D Symbol podpora vote.svg 2-0 4 Nonda GousséGól vstřelen Gól vstřelen
35 25. dubna Divize 1 30 Lyon E Symbol podpora vote.svg 2–1 4 Bardon NondaGól vstřelen Gól vstřelen
36 1 st  květen Divize 1 31 Paris SG D Symbol podpora vote.svg 2–1 4 Gregory BardonGól vstřelen Gól vstřelen
37 5. května Divize 1 32 Nantes E Symbol je proti hlasování.svg 1-2 5 Bardone Gól vstřelen
38 22. května Divize 1 33 Metz D Symbol podpora vote.svg 1-0 5 Nonda Gól vstřelen
39 29. května Divize 1 34 Auxerre E Symbol je proti hlasování.svg 0–2 5

Detaily zápasů

Divize 1 Jít Divize 1, dny 1 až 4 (srpen)
Shabani Nonda Gól vstřelen po 57 minutách57 e
Ludovic Pollet 73 e ( csc )Zaregistrován proti svému vlastnímu táboru po 73 minutách
( 0 - 1 ) Miladin Bečanović Gól vstřelen po 22 minutách22 nd Diváci: 13 103
Rozhodčí: M. Saules
Zpráva
4. den Stade Rennes FC 1 - 1 RC Štrasburk Stade de la route de Lorient , Rennes
Neděle 30 August 1998,
7 th místo 7 bodů
Nicolas Goussé Gól vstřelil po 29 minutách29. tis ( 1 - 1 ) Olivier Echouafni Gól vstřelen po 40 minutách40. tis Diváci: 17 470
Arbitráž: M. Coué
Zpráva
  Divize 1, dny 5 až 7 (září)
5. den Olympic Marseille 1 - 1 Stade Rennes FC Stade Velodrome , Marseille
Pátek 11 September 1998,
6. ročník místo 8 bodů
Florian Maurice Gól vstřelen po 78 minutách78 tis ( 0 - 0 ) Jean-Luc Dogon Gól vstřelen po 90 minutách90 tis Diváků: 46 618
Shabani Nonda Gól vstřelen po 66 minutách66 e
( 0 - 0 ) Anthony Réveillère 83 th ( CSC )Registrováno proti vlastnímu táboru po 83 minutách   Diváci: 19 139
Arbitráž: M. Chéron
Zpráva
9. den AS Nancy-Lorraine 0 - 1 Stade Rennes FC Stadion Marcel-Picot , Tomblaine
Sobota 17 October 1998,
4 th místo, 17 bodů
Mickaël Rodrigues 80 tisčervená karta ( 0 - 1 ) Édouard Cissé Gól vstřelen po 13 minutách13. tis Diváci: 9 091
  Divize 1, dny 12 až 16 (listopad)
12. den Stade Rennes FC 4 - 0 FC Sochaux-Montbeliard Stade de la route de Lorient , Rennes
Sobota 7 November 1998,
3 rd místo, 26 bodů
Cédric Bardon Gól vstřelen po 30 minutách30 th Gól vstřelen po 88 minutách 88 th
Zpráva
Den 14 Stade Rennes FC 0 - 0 Olympique lyonnais Stade de la route de Lorient , Rennes
Zpráva
16. den Stade Rennes FC 2 - 3 FC Nantes-Atlantique Stade de la route de Lorient , Rennes
  Divize 1, kolo 17 (prosinec)
Den 17 FC Metz 0 - 0 Stade Rennes FC Stadion Saint-Symphorien , Longeville-lès-Metz
Pátek 4. prosince 1998,
3 rd místo, 28 bodů
Diváci: 13 960
Arbitráž: M. Garibian
Zpráva
  Vrátit se Divize 1, dny 18 až 20 (prosinec)
18. den Stade Rennes FC 3 - 2 Montpellier HSC Stade de la route de Lorient , Rennes
Středa 16 December 1998,
Patrick Weiser 10 e ( csc ) Lilian Nalis 53 eZaregistrován proti jeho táboru po 10 minutách
  Divize 1, dny 21 a 22 (leden)
21. den Stade Rennes FC 1 - 1 Olympic Marseille Stade de la route de Lorient , Rennes
Sobota 16 January 1999,
5 th místo 33 bodů
Dominique Arribagé Gól vstřelen po 12 minutách12. tis ( 1 - 0 ) Titi Camara Gól vstřelen po 78 minutách78 tis Diváci: 19 261
  Divize 1, dny 23 až 25 (únor)
23. den Stade Rennes FC 1 - 1 FC Girondins de Bordeaux Stade de la route de Lorient , Rennes
Sobota 6. února 1999
5 th místo, 37 bodů
Patrick Weiser Gól vstřelen po 86 minutách86 th ( 0 - 1 ) Sylvain Wiltord Gól vstřelil po 36 minutách36 th Diváci: 16 529

Zpráva
Den 24 AS Monako 4 - 2 Stade Rennes FC Stadion Louis-II , Monako
Sobota 13 February 1999,
6 th místo, 37 bodů
Victor Ikpeba Gól vstřelen po 4 minutách4 e Gól vstřelen po 63 minutách 63 e ( Pen. )
Moussa N'Diaye Gól vstřelen po 20 minutách20 e
Giuly Gól vstřelil po 89 minutách89 e
( 2 - 2 ) Christophe Le Roux Gól vstřelen po 9 minutách9 th
Cédric Bardon Gól vstřelen po 11 minutách11 th
Diváci: 5 632 Rozhodčí
Zpráva
25. den Stade Rennes FC 2 - 1 AS Nancy-Lorraine Stade de la route de Lorient , Rennes
5 th místo 41 bodů
David Sommeil 56 th ( csc )Registrace proti vlastnímu táboru po 56 minutách   ( 0 - 0 ) Shabani Nonda Gól vstřelen po 70 minutách70 tis Diváci: 12 634
  Divize 1, dny 28 až 30 (duben)
Den 28 FC Sochaux-Montbeliard 0-3 Stade Rennes FC Stadion Auguste-Bonal , Montbéliard
Pátek April 2, 1999,
4 th místo, 47 bodů
( 0 - 1 ) Yoann Bigné Gól vstřelen po 4 minutách4 th
Shabani Nonda Gól vstřelen po 52 minutách52 th
Christophe Le Roux Gól vstřelen po 54 minutách54 th ( PEN. )

4 th místo, 53 bodů
Christophe Cocard Gól vstřelen po 90 minutách90 tis ( 0 - 1 ) Cédric Bardon Gól vstřelen po 33 minutách33 th
Shabani Nonda Gól vstřelil po 72 minutách72 th
Diváci: 37 280
Zpráva
  Divize 1, dny 31 až 34 (květen)
Den 31 Stade Rennes FC 2 - 1 Paris Saint Germain Stade de la route de Lorient , Rennes
5 th místo, 59 bodů
Shabani Nonda Gól vstřelil po 36 minutách36 th ( pen. ) ( 1 - 0 ) Danny Boffin 36 thčervená karta Diváci: 16 279
  Ligueův pohár 16. kolo
1/16 finále Stadion Laval 0 - 1 Stade Rennes FC Stadion Francis-Le-Basser , Laval
Sobota 9. ledna 1999
( 0 - 0 ) Cédric Bardon Gól vstřelen po 79 minutách79 tis Diváci: 10 684
Zpráva
  16. kolo
1/8 finále Stade Rennes FC 4 - 0 V Troyes AC Stade de la route de Lorient , Rennes
Středa 3. února 1999
Shabani Nonda Gól vstřelen po 47 minutách47 th ( pen. ) Gól vstřelen po 56 minutách56 th
Édouard Cissé Gól vstřelen po 50 minutách50 th
Cyril Yapi Gól vstřelen po 85 minutách85 th
( 0 - 0 ) Diváci: 10 359
Zpráva
  Čtvrtfinále
1/4 finále Stade Rennes FC 0 - 1 RC objektiv Stade de la route de Lorient , Rennes
Neděle 7. března 1999
( 0 - 0 ) Pascal Nouma Gól vstřelen po 88 minutách88 tis Diváci: 7971
Zpráva
  Francouzský pohár Třicáté druhé kolo
1/32 finále Stade Rennes FC 4 - 0 JS Coulaines Stade de la route de Lorient , Rennes

Zpráva o soutěži

Soutěž Konečný vítěz Začíná na tahu Místo nebo závěrečné kolo První schůzka Poslední schůzka Číslo
Divize 1 Girondins z Bordeaux 1 st  den 5. th 8. srpna 1998 29. května 1999 34
Ligueův pohár RC objektiv 1/16 finále 1/4 finále 9. ledna 1999 7. března 1999 3
Francouzský pohár FC Nantes-Atlantique 1/32 finále 1/16 finále 23. ledna 1999 19. února 1999 2