Start Dne 6. března 2006 v australské GP
Mistrovství konstruktérů Šampion s 206 body
Pilotní mistrovství Fernando Alonso: Champion
Giancarlo Fisichella: 4 th

Chronologie modelů ( 2006 )

Renault R26 je Formule 1 jednomístný vstoupil francouzský Renault F1 Team pro Formule 1 Mistrovství světa 2006 . Pilotují jej Španěl Fernando Alonso a Ital Giancarlo Fisichella . Fernando Alonso závodil celou sezónu za volantem stejného podvozku, R26-03.

Historický

Tým Renault, který byl korunován tituly šampionů jezdců a konstruktérů v roce 2005, ale znepokojen brzkým oznámením odchodu úřadujícího mistra světa Fernanda Alonsa do McLarenu v roce 2007, zahájil tým Renault v roce 2006 s cílem udržet si tyto dva tituly. Testy mimo sezónu tato tvrzení legitimovaly, ale naznačují, že to nebude snadné. Ve skutečnosti změny pravidel přerozdělily karty a pořadí stanovené v roce 2005 se nejeví jako udržitelné. Ferrari s Ferrari 248 F1 se zdá být zpět, McLaren s MP4-21 , navzdory obavám o spolehlivost potvrzuje, a Honda Racing F1 Team ( Honda RA106 ) se obával.

V Bahrajnu zaujímají dvě Ferraris Michaela Schumachera a Felipeho Massy první a druhé místo na startovním roštu. Alonso je čtvrtý až tři desetiny, což potvrzuje potenciál jeho koně, ale jeho italský týmový kolega je pouze devátý za více než dvě sekundy. Tento špatný výkon je způsoben periferním problémem motoru a Giancarlo Fisichella měl o padesát méně koní. Španělský mistr světa si drží své místo tím, že předvedl souboj s polemníkem Schumacherem, kterého porazil, když byl v cíli o necelé dvě sekundy před ním.

Během následující události na malajském poloostrově podepisuje Giancarlo Fisichella třetí pole position své kariéry před Buttonem, když je Alonso po problému s množstvím paliva na palubě svého vozu během kvalifikace pouze sedmý, dvě sekundy za svým spoluhráč. Po kontrolovaném závodě zvítězil Fisichella před Alonsem (nejrychlejší kolo v závodě), R26 podepsal druhé double v historii Renaultu, první od roku 1982 .

V předvečer třetího závodu roku je Renault o třináct bodů před svým nejbližším konkurentem, Ferrari a jeho lídrem, o sedm bodů před Michaelem Schumacherem a Jensonem Buttonem . V Melbourne získal Jenson Button na své Hondě RA106 pole position před R26 Fisichellou a Alonsem. Bohužel pro Romana ho mechanický problém donutil vyrazit z boxů. Na konci chaotického závodu (deset výběrů, čtyři bezpečnostní vozy) zvítězil Alonso před Kimi Räikkönenem a Ralfem Schumacherem v Toyotě TF106 . Fisichella skončil po nevýrazném závodě pátý a těžil z Buttonova důchodu na domácím úseku.

O tři týdny později má Fisichella pro GP v San Marinu vyspělý motor („Spec B“), který týmu umožňuje pokračovat v jízdě na pozemcích Ferrari. Testy neodpovídají ambicím týmu, protože pokud je Alonso na pátém místě za Ferraris a Hondou, je Fisichella na okruhu, kde je předjíždění téměř nemožné, jen jedenáctý. Závod se scvrkává na reverzní remake předchozího ročníku, Schumacher zvítězil na své zemi po souboji více než dvaceti kol s Alonsem. Fisichella skončila po neutěšeném závodě osmá.

Smrt pokračuje pro italského jezdce na Nürburgringu, kde je teprve třináctý před degradací Williamsu, když jeho týmový kolega podepíše desátou pole position své kariéry před Ferraris. Na konci závodu označujícího návrat Ferrari na oba šampionáty Alonso neodolal Schumacherovi a skončil druhý, když Fisichella skončil šestý. O týden později, v Barceloně , chce Španěl vykoupit své dvě po sobě jdoucí porážky proti Schumacherovi a chce vyhrát své první vítězství na domácí půdě. Ve vysoce nabité atmosféře získal jedenáctou pole position ve své kariéře před svým týmovým kolegou a dvěma vozy Ferraris. Španěl ovládl závod před zaplněnými tribunami, odsunul Schumachera na dvacet sekund před Fisichellu a Massa druhé Ferrari.

Navzdory dobrému výkonu McLarenů v knížectví se Ferrari prosazuje jako soupeř Renaultu číslo jedna, s politováníhodnou příhodou v kvalifikaci Schumacher dobrovolně blokoval Alonsa v posledním kole, když se chystal vyrazit na pole position. První sekundu zdědil první místo na startovním roštu po trvalém zrušení německého jezdce. Fisichellu, první pátý, postihl podobný osud za to, že zahanbil Davida Coultharda, a začal desátý. McLarens byli ve druhé řadě a Alonso vzdoroval 40 kol v Räikkönen, dokud se mu nezlomil motor. Fisichella skončil šestý po dvou odvážných předjížděcích manévrech, když viděl, jak se na něj jeho týmový kolega vrací.

V Anglii Alonso podepsal svůj čtvrtý po sobě jdoucí pole position a své třetí vítězství v řadě, když vyhrál hattrick . Fisichella zaujímá v této Grand Prix čtvrté místo na paty Räikkönena. Tato nadvláda pokračuje v Kanadě, kde Alonso a Fisichella zaujímají první řadu startovního roštu před jediným jezdcem ze Španělska. Fisichella zaujímá čtvrté místo po „  nájezdu  “ pro předčasný odjezd.

V Indianapolisu se na řidiče s Michelinem vztahují zákony jejich konkurentů v Bridgestone . Renault, kde má Fisichella vyspělý motor Spec C, prohrává s Ferraris, který skóroval dvojnásobek, Schumacher před Massou, následovaný Fisichellou, Trulli a Alonsem, který má na tomto okruhu velké potíže a vidí jeho sérii patnácti po sobě jdoucích pódií.

Ve Francii, na zemi Renault, tým Flavia Briatoreho doufá, že zvedne laťku a znovu získá nadvládu. V horku Ferraris ovládlo kvalifikaci a závod, i když se Alonsovi podařilo díky odvážné změně strategie předjet Massu a dojet druhý za Schumacherem. V Německu FIA zakazuje používání hromadného sklápěče , systému vyvinutého společností Renault, který funguje jako třetí tlumič nárazů. Z tohoto důvodu jsou francouzští monoposti úplně mimo cestu v zemi Michaela Schumachera, který rozdrtí závod a vrací se na jedenáct bodů z Alonsa, když se díky dvojnásobku, který nabídl Massa, Ferrari vrátí k deseti bodům od Renaultu .