Státní příslušnost britský
Aktivita Šachový hráč
Jiná informace
Sport Šachy

Cecil Valentine de Vere , narozen dne14. února 1845v Montrose ve Skotsku a zemřel na tuberkulózu dne9. února 1875v Torquay , je skotský šachista . Cecil Valentine Browne bylo jeho skutečné jméno a de Vere pseudonym. Vyhrál v roce 1866, v Londýně, první Challenge Cup v britské šachové asociace , předchůdce britského šachového šampionátu.

Životopis a kariéra

Cecil de Vere se naučil hrát šachy ve věku dvanácti let s irským hráčem žijícím v Londýně Francisem Burdenem a se Samuelem Bodenem . V patnácti začal De Vere navštěvovat divanský šachový kruh v Londýně.

V letech 1865-1866 sponzoroval klub City of London handicapový zápas proti Wilhelmu Steinitzovi, kde De Vere hrál nejprve s dalším pěšcem. De Vere vyhrál zápas 8-4 (+7 -3 = 2). Během handicapového turnaje v Londýně v LondýněČerven 1866, Steinitz porazil De Vere v prvním kole dvě vítězství proti jedné. vListopadu 1866První Challenge Cup v britské Chess Association , kterou pořádá v Londýně, byl každý s každým , kde hráči soutěžili ve hrách založených na pět částí. De Vere vyhrál své čtyři zápasy, tři vítězství na nulu a hranu Blackburne. Ve stejném roce vyhrál turnaj Redcar v North Yorkshire .

V roce 1867 skončil pátý na pařížském turnaji (v červnu) se 17 body z 24 a třetí na turnaji v Dundee (v listopadu) se 6,5 bodu z 9. Na tomto turnaji porazil Steinitze a Josepha Henryho Blackburne . V Dundee se dozvěděl, že je nemocný tuberkulózou . Když věděl tuto zprávu, rozhodl se žít z odkazu své matky, ukončit práci u Lloyda a žít šachy v hlavním městě.

Ve druhém Challenge Cupu , napadeném v letech 1868-1869, De Vere remizoval nejprve s Blackburne, ale ztratil tiebreaker.

V roce 1870 skončil De Vere na šestém sedmém místě se 6,5 body ze 16 na remízu se Szymonem Winawerem ve velmi silném turnaji Baden-Baden, který vyhrál Adolf Anderssen před Wilhelmem Steinitzem , Gustavem Neumannem , Josephem Henrym Blackburnem a Louisem Paulsenem .

Jeho poslední mezinárodní turnaj se objevil na turnaji v Londýně v roce 1872, kde se umístil na třetím místě s Josephem Blackburnem a Georgem MacDonnellem za Steinitzem a Johannesem Zukertortem . Ve stejném roce, De Vere skončil svázaný pro první ve čtvrtém Challenge Cup , ale ztratil tiebreaker proti John Whisker. V roce 1872 převzal šachový sloup pro The Field , ale kvůli jeho lhostejnosti nebo problémům s alkoholem byl v roce 1873 nahrazen Steinitzem.

V roce 1874 De Vere prohrál mini přátelský zápas proti Zukertortu (1: 2). vListopadu 1874velmi oslabený, byl svými přáteli odvezen do Torquay k odpočinku. Zemřel pět dní před třicátými narozeninami v roceÚnor 1875.