Let tým 0M.0 ( B. )
Roku 1957 - z roku 1967 západní Německo 39 (0)
1 Oficiální národní a mezinárodní soutěže.
2 oficiální zápasy (včetně přátelských zápasů ověřených FIFA).

Hans Tilkowski , narozen dne12. července 1935v Dortmundu ( Severní Porýní-Vestfálsko ) a zemřel dne5. ledna 2020, Je brankář německý mezinárodní z fotbalu .

Vítězem poháru v roce 1966 s Borussií Dortmund byl zejména známý tím, že byl brankářem západoněmeckého týmu , finalistou mistrovství světa 1966 ve Wembley, když připustil slavný a sporný „  gól 100. minuty  “, který umožňoval Angličanům vítězství.

Životopis

Hans Tilkowski, který se narodil v Husenu, jedné z okresů města Dortmund , debutoval v roce 1946 ve SV Husen 19 . Pochází z rodiny nezletilých, připojil se v roce 1949 k jednomu ze sousedních týmů, SuS Kaiserau, s nímž debutoval v regionálních ligách v roce 1953. V roce 1955 podepsal smlouvu s Westfalia Herne, která napadla West Oberliga, což je nejvyšší regionální divize času. Považován za jeden z nejlepších brankářů v zemi se ctí své první volby u německého fotbalového týmu na3. dubna 1957porazil Nizozemsko , 2-1. Obvykle titulární v národním týmu, nebyl však zaveden v této pozici na mistrovství světa 1962 . Národní trenér Sepp Herberger se rozhodl postavit mladého 21letého Wolfganga Fahriana , který měl první výběr pouze několik týdnů před začátkem turnaje. Tilkowski vypadl s Herbergerem a bude to dva roky, než se Tilkowski vrátí do národního týmu,12. května 1964v přátelském utkání proti Skotsku .

Když byla v roce 1963 vytvořena Bundesliga , připojil se k jednomu z hlavních klubů v regionu, který byl vybrán k účasti v této soutěži: Borussia Dortmund . Právě v barvách žlutých a černých získal svůj první titul: Německý pohár v roce 1965. Ve stejné sezóně mu jeho výkony na hřišti vynesly čest být jmenován německým fotbalistou roku , první pro hráče hrajícího jako brankář. V následující sezóně vyhrál pohár s Borussií Dortmund, když porazil Liverpool FC 2-1. Toto je první vítězství německého klubu v evropském poháru. O několik týdnů později byl vybrán, aby se zúčastnil světového poháru 1966 jako držitel, tentokrát. Ve finále proti Anglii , když v 101. minutě prodloužení bylo skóre stále 2: 2, dal Geoff Hurst kontroverzní gól: jeho úder zasáhl Tilkowského břevno, odrazil se od země a vyšel z klecí. Rozhodčí potvrdí branku, i když pro Němce míček nevstoupil do koncové zóny.

V roce 1967 podepsal Tilkowski klub Eintracht Frankfurt , za který hrál dvě sezóny a poté odešel do důchodu ve věku 33 let.