Šampion Anglie v těžké váze (1860-1863)
Poslední aktualizace: 9. února 2014

Jem Mace je anglický bosý bojovník, který se narodil 8. dubna 1831 v Beestonu v Norfolku a zemřel 30. listopadu 1910 v Jarrow .

Kariéra

Svou sportovní kariéru zahájil v roce 1849 a vyhrál 20. září 1860jeho 3 e  pokus o titul mistra Anglie průměrné hmotnosti na úkor Boba Brettle (po porážce a remíze). Následující rok18. června 1861, chopil se titulu v kategorii těžkých vah , tentokrát porazil Sama Hursta a v roce 1862 dvakrát čelil Tomu Kingovi : první zápas vyhrál, ale ve druhém prohrál.

Mace opět stal anglický šampion v těžké váze v roce 1866 poté, co jeho 21 st  kole vítězství nad Joe Goss a Spojených států mistra v roce 1870 po jeho úspěchu proti Tom Allen. Považován za mistra světa, udržel si tituly v roce 1871 proti Joe Coburn a poté zahájil dlouhou sérii výstav v Americe, Austrálii a na Novém Zélandu, aby rozvinul boxerskou praxi po celém světě.