Sada levé paže tenké bílé pruhy.png Tělo stavebnice bílé tenké pruhy.png Sada pravá ruka tenké bílé pruhy.png Kitové šortky thinwhitestripes.png Kit ponožky.png Domov Kit levé rameno tenké černé pruhy.png Tělo stavebnice černé tenké pruhy.png Sada pravých paží tenké černé pruhy.png Kitové šortky thinblackstripes.png Kit ponožky.png Mimo

Chronologie

1986, - 1987, období od fotbalového klubu Stade Rennais začala5. srpna 1986s prvním dnem francouzského šampionátu divize 1 až do konce5. června 1987se sestupem do divize 2 .

Stade Rennes FC je také zapojen do Coupe de France .

Souhrn sezóny

Stade Rennes již podruhé za sebou v sezóně D1 prochází strukturálními změnami. Na začátku října byla stržena stará betonová tribuna na straně silnice Lorient, postavená v roce 1956 . Je nahrazena novou, prostornější tribunou, chráněnou velkým plátnem, což dává výsledek blízký vzhledu olympijského stadionu v Mnichově . Projekt si klade za cíl standardizovat celý stadion v průběhu tří let tak, aby Rennes získal stadion „  hodný regionálního hlavního města  “, uvádí magistrát.

Pokud klub postupuje v oblasti infrastruktury, sportovní aspekt se trochu potýká. Zdálo se však, že se posílila tím, že se rozešla s několika prvky, nejčastěji ve formě půjčky (včetně Lacombe a Lanthiera ), a zaznamenala několik vybraných příchozích, jako je zkušený Gérard Soler a Henri Zambelli , zahraniční mezinárodní Daniel Solsona a Uwe Reinders nebo Auxerrois Didier Danio . Ve výcvikovém středisku se současně setkáváme s příchodem Frédérica Guimarda , syna slavného závodníka a sportovního ředitele jezdce Cyrilla Guimarda . Na konci sezóny bude debutovat profesionálně.

Začátek sezóny je správný a i když se zdá, že SRFC odchází bojovat celou sezónu o svou údržbu, pár vítězství získaných před RC Paříž , Toulon a Sochaux (tři přímí konkurenti v závodě proti sestupu) může předzvěst příznivý výsledek. Výsledky se ale rychle ukázaly být obzvlášť špatné a klub se potápí směrem k sestupové zóně, které dosáhl počátkem listopadu a poté ji už neopustil. Tváří v tvář opakovaným porážkám požaduje trenér Pierre Mosca posvátné sjednocení a veřejnost, aniž by však odmítl svůj díl odpovědnosti. Bohužel, Stade Rennes dokončil první nohu 20 th a poslední pozici, akumulaci oba neslavnou tituly nejhorším útoku a nejhorší obranu v šampionátu.

Kromě renovace stadionu ovlivní strukturální změny také vedení klubu. V lednu byl ve správní radě klubu v menšině Gérard Dimier, prezident SRFC od roku 1979 . Musí ustoupit Jean-Raphaëlovi Soucaretovi, generálnímu řediteli společnosti Pfizer France, hlavního sponzora klubu, který je od roku 1982 přítomen v červeno-černém dresu . Tato změna v organizačním schématu není zdaleka bez následků. Pierre Mosca byl propuštěn z trénerských povinností a nahradil Patricka Rampillona , který se stal odpovědným za tréninkové středisko po svém sportovním důchodu v roce 1983 . Henri Guérin se také vrací, ale ve styčné roli mezi řídícími orgány klubu a jeho technickým personálem.

Na místě tento otřes neměl daleko od toho očekávané účinky. Mezi obnovením šampionátu 28. února a jeho uzavřením nebude rekord v Rennes hraničit s ničím, přičemž v průběhu patnácti zápasů budou získány dva malé body. Křížová cesta proběhla bez Louise M'Fédého , kterou nové vedení v polovině ledna zamítlo za to, že se vrátil z dovolené o osm dní později. Je zřejmé, že s tak katastrofickými výsledky se stane dvacáté místo v pořadí nevyhnutelné a klub zajistí jeho návrat do druhé divize čtyři dny od konce sezóny. Mezitím SRFC zajistil na konci března jediný úspěch éry Rampillon proti fanouškům CA Mantes-la-Ville ve 32. Coupe de France ... toužící již neprodlužovat tuto neprůkaznou zkušenost, Rampillon se rozhodl opustit ruku pro následující sezónu, aby se vrátil do své původní polohy. Jak často v takovém případě bude toto nové sestupování rychle doprovázeno mnoha odjezdy v rámci profesionální pracovní síly a spekulace ohledně jména budoucího kouče jsou hojné.

Guy Lacombe Francie Lille OSC (půjčka)
Gerard Lanthier Francie Nîmes Olympique (půjčka)
Serge Le Dizet Francie Quimper stadión (půjčka)
Yves mangione Francie FC Annecy
Louis M'Fédé Kamerun Držitel licence
Oscar Muller Argentina SC Amiens
Thierry Robert Francie AEPB La Roche-sur-Yon (půjčka)
Bernard Samson Francie SC Abbeville

Sezónní jednotka

Příspěvek ¹ Nat. ² Příjmení Narození Výběr ³ Mistrovství Francouzský pohár Celková sezóna Poznámky

Týmový typ

Toto je nejběžnější formace, se kterou se na šampionátu setkáváme.

Prázdné fotbalové hřiště PNG

Hiard Hiard Bažina Bažina Ninot Ninot Zambelli Zambelli Goff Goff Barraud Barraud Danio Danio Anglom Anglom Christopher Christopher Hory Hory Relmy Relmy

Setkání sezóny

Výpis

Zápas Datováno Soutěž Věž Oponent Místo ¹ Skóre Třída. Střelci pro Stade Rennes
1 5. srpna Divize 1 1 RC Paříž D Symbol podpora vote.svg 1-0 3 Christopher Gól vstřelen
2 8. srpna Divize 1 2 Pěkný E Symbol je proti hlasování.svg 0–1 13
3 12. srpna Divize 1 3 Toulon D Symbol podpora vote.svg 2-0 6 Danio RelmyGól vstřelen Gól vstřelen
4 15. srpna Divize 1 4 Lille E Symbol je proti hlasování.svg 0–3 11
5 22. srpna Divize 1 5 Nantes D Symbol je proti hlasování.svg 1–3 14 Anglom Gól vstřelen
6 26. srpna Divize 1 6 Marseilles D Symbol neutrální vote.svg 0-0 13
7 29. srpna Divize 1 7 Bordeaux E Symbol je proti hlasování.svg 1-4 18 Vercruysse ( csc )Napsáno proti jeho táboru
8 3. září Divize 1 8 Sochaux D Symbol podpora vote.svg 1–0 14 Soler Gól vstřelen
9 13. září Divize 1 9 Le Havre E Symbol neutrální vote.svg 1–1 15 Relmy Gól vstřelen
10 20. září Divize 1 10 Nancy D Symbol neutrální vote.svg 0–0 14
11 24. září Divize 1 11 Paris SG E Symbol je proti hlasování.svg 0–1 16
12 4. října Divize 1 12 Objektiv D Symbol je proti hlasování.svg 1-2 18 Relmy Gól vstřelen
13 17. října Divize 1 13 Monako E Symbol je proti hlasování.svg 0-1 17
14 25. října Divize 1 14 Toulouse D Symbol neutrální vote.svg 0–0 17
15 31. října Divize 1 15 Laval E Symbol je proti hlasování.svg 0-3 18
16 8. listopadu Divize 1 16 Auxerre D Symbol je proti hlasování.svg 1-3 19 Christopher Gól vstřelen
17 12. listopadu Divize 1 17 Brest E Symbol je proti hlasování.svg 1-2 19 Christopher Gól vstřelen
18 22. listopadu Divize 1 18 Svatý Etienne D Symbol neutrální vote.svg 0–0 20
19 28. listopadu Divize 1 19 Metz E Symbol je proti hlasování.svg 1–6 20 Danio Gól vstřelen
20 5. prosince Divize 1 20 Pěkný D Symbol podpora vote.svg 1–0 19 Barraud Gól vstřelen
21 14. prosince Divize 1 21 Toulon E Symbol je proti hlasování.svg 0-2 20
22 17. prosince Divize 1 22 Lille D Symbol podpora vote.svg 1–0 20 Relmy Gól vstřelen
23 20. prosince Divize 1 23 Nantes E Symbol je proti hlasování.svg 1–3 20 Christopher Gól vstřelen
24 28. února Divize 1 24 Marseilles E Symbol je proti hlasování.svg 0-1 20
25 7. března Divize 1 25 Bordeaux D Symbol je proti hlasování.svg 0–1 20
26 11. března Divize 1 26 Sochaux E Symbol neutrální vote.svg 1-1 20 Relmy Gól vstřelen
27 14. března Divize 1 27 Le Havre D Symbol je proti hlasování.svg 0–1 20
28 21. března Francouzský pohár 1/32 finále Mantes-la-Ville (DH) NE Symbol podpora vote.svg 4-3 Ninot Christophe Danio DelamontagneGól vstřelen Gól vstřelen Gól vstřelen Gól vstřelen
29 25. března Divize 1 28 Nancy E Symbol je proti hlasování.svg 0-2 20
30 28. března Divize 1 29 Paris SG D Symbol neutrální vote.svg 0–0 20
31 1 st  duben Divize 1 30 Objektiv E Symbol je proti hlasování.svg 1-2 20 Relmy Gól vstřelen
32 4. dubna Francouzský pohár 1/16 finální první etapa Laval D Symbol neutrální vote.svg 1-1 Christopher Gól vstřelen
33 8. dubna Francouzský pohár Konečný návrat 1/16 Laval E Symbol je proti hlasování.svg 3-5 Christophe Barraud ReindersGól vstřelen Gól vstřelen Gól vstřelen
34 11. dubna Divize 1 31 Monako D Symbol je proti hlasování.svg 0–1 20
35 17. dubna Divize 1 32 Toulouse E Symbol je proti hlasování.svg 2–4 20 Christophe RelmyGól vstřelen Gól vstřelen
36 2. května Divize 1 33 Laval D Symbol je proti hlasování.svg 1–2 20 Relmy Gól vstřelen
37 9. května Divize 1 34 Auxerre E Symbol je proti hlasování.svg 0–1 20
38 15. května Divize 1 35 Brest D Symbol je proti hlasování.svg 0–2 20
39 22. května Divize 1 36 Svatý Etienne E Symbol je proti hlasování.svg 0–2 20
40 29. května Divize 1 37 Metz D Symbol je proti hlasování.svg 0–1 20
41 5. června Divize 1 38 RC Paříž E Symbol je proti hlasování.svg 1–2 20 Voordeckers Gól vstřelen

Detaily zápasů

Divize 1 Jít Divize 1, dny 1 až 7 (srpen)

14 th místo 4 body
Jocelyn Angloma Gól vstřelen po 88 minutách88 tis ( 0 - 0 ) Patrice Garande Gól vstřelen po 54 minutách54 th
Philippe Anziani Gól vstřelen po 60 minutách60 th
Vincent Bracigliano Gól vstřelen po 65 minutách65 th
Diváci: 17 083

Zpráva
6. den Stade Rennes FC 0 - 0 Olympic Marseille Stade de la route de Lorient , Rennes

18 th místo 5 bodů
Philippe Vercruysse Gól vstřelil po 14 minutách14 th ( pero )
Bernard Lacombe Gól vstřelen po 20 minutách20 th ( pero ) Gól vstřelil po 36 minutách36 th
Zlatko Vujović Gól vstřelen po 22 minutách22 th
( 4 - 0 ) Philippe Vercruysse 87 th ( csc )Zaregistrován proti jeho táboru po 87 minutách   Diváci: 18 000

Zpráva
  Divize 1, dny 8 až 11 (září)
8. den Stade Rennes FC 1: 0 FC Sochaux-Montbeliard Stade de la route de Lorient , Rennes

15 th místo 8 bodů
Robert Sab Gól vstřelen po 11 minutách11 th ( 1 - 1 ) Mario Relmy Gól vstřelen po 5 minutách5. ročník Diváci: 8558

Zpráva
10. den Stade Rennes FC 0 - 0 AS Nancy-Lorraine Stade de la route de Lorient , Rennes

18 th místo 9 bodů
Mario Relmy Gól vstřelen po 48 minutách48 th ( 0 - 1 ) Chérif Oudjani Gól vstřelen po 10 minutách10 th
Daniel Carreño Gól vstřelen po 70 minutách70 th
Diváci: 6889

Zpráva
13. den AS Monako 1: 0 Stade Rennes FC Stadion Louis-II , Monako
Pátek 17. October 1986,
17 th místo 9 bodů
Youssouf Falikou Fofana Gól vstřelen po 85 minutách85 tis ( 0 - 0 ) Diváci: 4 205

19 th místo, 10 bodů
Didier Christophe Gól vstřelen po 63 minutách63 th ( 0 - 2 ) Bernard Ferrer Gól vstřelil po 37 minutách37 th Gól vstřelil po 89 minutách 89 th
Eric Cantona Gól vstřelen po 38 minutách38 th
Diváci: 4666

Zpráva
Den 17 Brest Armorique FC 2 - 1 Stade Rennes FC Stadion Francis-Le Blé , Brest
Středa 12 November 1986,
Gérard Buscher Gól vstřelen po 24 minutách24 th Gól vstřelen po 42 minutách 42 th ( 2 - 0 ) Didier Christophe Gól vstřelen po 85 minutách85 tis Diváci: 7 407

Zpráva
18. den Stade Rennes FC 0 - 0 AS Saint-Etienne Stade de la route de Lorient , Rennes
Sobota 22. listopad 1986
20 th místo, 11 bodů
Diváci: 6250

Zpráva
19. den FC Metz 6 - 1 Stade Rennes FC Stadion Saint-Symphorien , Longeville-lès-Metz
Pátek November 28, 1986,
Plamen Markov Gól vstřelen po 12 minutách12 e
Eric Black Gól vstřelen po 31 minutách31 e
Carmelo Micciche Gól vstřelil po 41 minutách41 th Gól vstřelen po 65 minutách 65 th
Bernard Zénier Gól vstřelil po 51 minutách51 th Gól vstřelen po 78 minutách 78 th
( 3 - 0 ) Didier Danio Gól vstřelen po 60 minutách60. výročí Diváci: 7565

Zpráva
  Vrátit se Divize 1, dny 20 až 23 (prosinec)

20 th místo, 13 bodů
Víctor Ramos Gól vstřelen po 30 minutách30 th Gól vstřelen po 45 minutách 45 th Diváci: 4269

Sobota 20. prosinec 1986
Philippe Anziani Gól vstřelil po 27 minutách27 th Gól vstřelil po 43 minutách 43 th

Divize 1, dny 25 až 29 (březen)
25. den Stade Rennes FC 0 - 1 FC Girondins de Bordeaux Stade de la route de Lorient , Rennes
Sobota March 7, 1987,
( 0 - 1 ) Zlatko Vujović Gól vstřelen po 31 minutách31. th Diváci: 12026

Zpráva
26. den FC Sochaux-Montbeliard 1 - 1 Stade Rennes FC Stadion Auguste-Bonal , Montbéliard
Středa 11 March 1987,
20 th místo, 16 bodů
Anders Sundstrup Gól vstřelen po 42 minutách42 nd ( 1 - 0 ) Mario Relmy Gól vstřelen po 82 minutách82. místo Diváci: 2048

Zpráva
Den 29 Stade Rennes FC 0 - 0 Paris Saint Germain Stade de la route de Lorient , Rennes

Gérald Passi Gól vstřelen po 42 minutách42 nd
Alberto Márcico Gól vstřelen po 47 minutách47 th Gól vstřelen po 65 minutách 65 th Gól vstřelen po 86 minutách 86 th
( 1 - 1 ) Didier Christophe Gól vstřelen po 38 minutách38 th
Mario Relmy Gól vstřelen po 83 minutách83 th
Diváci: 10 764

Zpráva
  Divize 1, dny 33 až 37 (květen)
Den 33 Stade Rennes FC 1 - 2 Stadion Laval Stade de la route de Lorient , Rennes
Sobota 2. května 1987
Mario Relmy Gól vstřelil po 71 minutách71 e ( 0 - 0 ) Eric Stefanini Gól vstřelen po 58 minutách58 th

Zpráva
Den 35 Stade Rennes FC 0 - 2 Brest Armorique FC Stade de la route de Lorient , Rennes
Pátek 15 May 1987,
( 0 - 1 ) Gérard Buscher Gól vstřelil po 35 minutách35 th
Hervé Guegan Gól vstřelil po 51 minutách51 th
Diváci: 2856

Zpráva
Den 36 AS Saint-Etienne 2 - 0 Stade Rennes FC Stadion Geoffroy-Guichard , Saint-Étienne

16. kolo
1/16 první noha Stade Rennes FC 1 - 1 Stadion Laval Stade de la route de Lorient , Rennes
Sobota 4. dubna 1987
Didier Christophe Gól vstřelen ? Gól vstřelen
1/16 sekundová noha Stadion Laval 5 - 3 Stade Rennes FC Stadion Francis-Le-Basser , Laval
Středa 8. dubna 1987
Celkem: 6-4
? ? ? ? ?Gól vstřelen
Didier Christophe Philippe Barraud Uwe ReindersGól vstřelen

Zpráva o soutěži

Soutěž Konečný vítěz Začíná na tahu Místo nebo závěrečné kolo První schůzka Poslední schůzka Číslo
Divize 1 Girondins z Bordeaux 1 st  den 20. tis 5. srpna 1986 5. června 1987 38
Francouzský pohár Girondins z Bordeaux 1/32 finále 1/16 finále 21. března 1987 8. dubna 1987 3

Celkový Domov Mimo
Zápasy Body PROTI NE D BP před naším letopočtem Rozdíl. PROTI NE D BP před naším letopočtem Rozdíl. PROTI NE D BP před naším letopočtem Rozdíl.
38 17 5 7 26 20 58 -38 5 5 9 10 16 -6 0 2 17 10 42 -32
Výsledky za den
Den 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Přízemní D E D E D D E D E D E D E D E D E D E D E D E E D E D E D E D E D E D E D E
Výsledek PROTI D PROTI D D NE D PROTI NE NE D D D NE D D D NE D PROTI D PROTI D D D NE D D NE D D D D D D D D D
Body 2 2 4 4 4 5 5 7 8 9 9 9 9 10 10 10 10 11 11 13 13 15 15 15 15 16 16 16 17 17 17 17 17 17 17 17 17 17
Náměstí 3 13 6 11 14 13 18 14 15 14 16 18 17 17 18 19 19 20 20 19 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20

Zdroj: Seznam schůzek
Pole  : D = Domů; E = exteriér. Výsledek : D = porážka; N = žádný; V = Vítězství.