2 oficiální zápasy (včetně přátelských zápasů ověřených FIFA).

Sérgio Conceição , celým jménem Sérgio Paulo Marceneiro da Conceição , narozen dne15. listopadu 1974v Coimbře , je profesionální portugalský fotbalista od roku 1993 do roku 2009 . Tento záložník byl v letech 19962004 portugalským mezinárodním hráčem a svou kariéru ukončil v roce 2009 v PAOK Salonika, kde se stal sportovním ředitelem. On byl trenér od roku 2010 . Začínal ve Standard de Liège jako asistent. Se stal technikem z Football Club de Nantes od konce roku 2016 dočerven 2017. Byl koučování FC Porto odčerven 2017.

Conceição zahájil svou profesionální kariéru se skromným týmem FC Penafiel v roce 1993.

V roce 1994 nastoupil do Leça FC

FC Felgueiras (1995-1996)

V roce 1995 nastoupil do FC Felgueiras .

FC Porto (1996-1998)

V roce 1996 klub FC Porto . Zůstal tam 2 sezóny a vyhrál 2 tituly mistra Portugalska a pohár.

Lazio (1998-2000)

V roce 1998 podepsal v Itálii Lazio Řím za 9,1 milionu €, což je klub, s nímž v roce 2000 získal titul v Serii A.

Parma AC (2000-2001)

Téhož roku přešel do AC Parma a sloužil jako výměna za akvizici argentinského hráče Hernána Crespa společností Lazio .

Inter Milán (2001-2003)

V roce 2001 nastoupil do svého třetího italského klubu Inter Milán .

Návrat do Lazia (2003-2004)

V létě 2003 se vrátil do Lazia. Ale jeho druhá zkušenost v tomto klubu byla méně plodná, do zimy hrál jen 10 zápasů, když se vrátil do Portugalska, do FC Porto . Zraněn po zbytek sezóny, hrál jen málo a zdálo se, že jeho kariéra končí.

Standard de Liège (2004-2007)

A to se nepočítá s jeho přestupem v roce 2004 do Standard de Liège, kde se rychle stal hvězdou belgického klubu. Získal Zlatou botu 2005 a odměnil tak nejlepšího hráče belgického šampionátu za kalendářní rok.

Al Qadisiya Kuwait (2007-2008) PAOK Salonika (2008-2009)

Koučovací kariéra

Sportovní ředitel PAOK Salonika (2009-2010)

The 14. listopadu 2009, ukončil svou kariéru a stal se sportovním ředitelem PAOK Salonika, za kterou hrál 2 roky.

Standard de Liège (2010-2011)

The 1 st June 2010, podepsal smlouvu na jeden rok jako asistent trenéra Standard de Liège. Podporuje svého bývalého trenéra Dominique D'Onofria . Standard de Liège dokončil sezónu druhou půl bodu za KRC Genk a vyhrál belgický pohár.

Olhanense (2011-2013) Académica de Coimbra (2013-2014) SC Braga (2014-2015)

Během svého působení v Braga vzal klub do finále portugalského poháru proti Sportingu. Po skóre 2 všude se klub nakonec skloní k penaltám (3-1). Na konci sezóny mu bude poděkováno.

Vitória Guimarães (2015-2016) FC Nantes (2016-2017)

The 8. prosince 2016, podepisuje smlouvu na dvě sezóny s FC Nantes . Převzetím klubu na devatenáctém místě narovná klub s bilancí 12 vítězství, 5 remíz a 6 porážek nebo 35 bodů získaných v lize od jeho příchodu. The19. dubna 2017, prodlužuje smlouvu na 2 roky, tj. do roku 2020.

The 30. května 2017Stránka 20 Minutes oznamuje, že si přeje opustit klub z „osobních důvodů“.

FC Porto (od roku 2017)

v červen 2017Ten se stal novým trenérem FC Porto výzva, protože klub ze severu Portugalska se vynořuje z 4 tý bílý sezoně. Jeho předsezóna je přinejmenším slibná, kromě výsledků se zdá, že Sergio Conceição dává drakům zcela nový impuls. Tlak, intenzita, hra, hráči se okamžitě drží stylu portugalského technika.

V národním týmu

V letech 19962004 byl povolán 56krát. Dal celkem 12 gólů. Pozoruhodně se zapsal na setkání Euro 2000 vstřelením tří branek skupinového zápasu: Portugalsko - Německo  : 3: 0.

Kontroverze

Portugalec byl často známý pro jeho nedostatek vyrovnanosti v určitých situacích. The21. března 2006, během zápasu belgického Standard Cupu v Lutychu - Zulte-Waregem , plivne na hráče nepřátelského týmu ( Stijn Meert ), který ho vyprovokoval. Rozhodčí Peter Vervecken si toho všiml a ukázal mu červenou kartu. Frustrovaný Conceiçao si sundá dres a pošle jej přímo na hlavu rozhodčího. Toto gesto zavazuje výbor belgického fotbalového svazu , aby ho připravil o jakékoli setkání po dobu 4 měsíců od11. dubna 2006. Tato sankce platí i na mezinárodní úrovni.

Během období pozastavení se však stal vyslancem kampaně proti rasismu „nebuď opice“. Organizuje také prodej dresů na své jméno a shromažďuje tisíce eur ve fondech pro více asociací, jejichž je sponzorem. Od svého příchodu do Standard de Liège také sponzoroval mladého chlapce s rakovinou a nikdy si nenechá ujít příležitost navštívit ho.

Jeho jméno nese stadion fotbalového klubu União de Coimbra .

Seznam cílů výběru Sérgio Conceição
00 Datováno Umístění Soutěž Výsledek Oponent Detail Sůl.
1 st 11. října 1997 Estádio da Luz (1954) , Lisabon , Portugalsko Kvalifikace mistrovství světa 1998 V 1-0 Severní Irsko Gól vstřelil po 17 minutách17 th hlavy 1 -0 8. th
2. místo 26. března 1999 Stadion D. Afonso Henriques , Guimarães , Portugalsko Kvalifikace Euro 2000 V 7-0 Ázerbajdžán Gól vstřelil v 76. minutě76 th levé chodidlo 5 -0 13. ročník
3. kolo 20. června 2000 De Kuip , Rotterdam , Nizozemsko První kolo na Euro 2000 V 3-0 Německo Gól vstřelen po 35 minutách35 th hlavy 1 -0 27 th
4. ročník Gól vstřelen po 54 minutách54 th levé chodidlo 2 -0
5. th Gól vstřelil po 71 minutách71 th pravé chodidlo 3 -0
6. th 7. října 2000 Estádio da Luz (1954) , Lisabon , Portugalsko Kvalifikace na mistrovství světa 2002 N 1-1 Irsko Gól vstřelen po 57 minutách57 th levé chodidlo 1 -0 30. tis
7. th 11. října 2000 De Kuip , Rotterdam , Nizozemsko V 0-2 Holandsko Gól vstřelen po 10 minutách10. tis levé chodidlo 0- 1 31. th
8. th 1 st September 2001, Camp d'Esports  (en) , Lleida , Španělsko V 1-7 Andorra Gól vstřelen po 58 minutách58 th levé chodidlo 1 6 37. ročník
9. ročník 5. září 2001 Stadion Antonis-Papadopoulos , Larnaka , Kypr V 1-3 Kypr Gól vstřelil po 71 minutách71 th pravé chodidlo 1- 3 38 th
10. tis 27. března 2002 Stadion Bessa XXI , Porto , Portugalsko Přátelská hra P 1-4 Finsko Gól vstřelen po 40 minutách40. tis levé chodidlo 1 -2 40. tis
11. th 17. dubna 2002 Estádio José Alvalade (1956) , Lisabon , Portugalsko N 1-1 Brazílie Gól vstřelen po 60 minutách60 th pravé chodidlo 1 -0 41 th
12. tis 16. října 2002 Ullevi , Göteborg , Švédsko V 2-3 Švédsko Gól vstřelen po 35 minutách35 th sp 2- 1 48 th