1 Oficiální národní a mezinárodní soutěže.
2 oficiální zápasy (včetně přátelských zápasů ověřených FIFA).
Poslední aktualizace: 29. září 2020

Takayuki Morimoto je japonský mezinárodní fotbalista, který se narodil 7. května 1988v Tokiu . Měří 1,83  m na 76  kg a v současné době hraje s Avispou Fukuoka, kde hraje jako útočník.

Kariéra

Trénoval v japonském klubu Tokio Verdy a explodoval tam za pouhé dvě sezóny, když debutoval v J-League těsně pod 16. Poté se stal nejmladším hráčem v historii japonského šampionátu a nejmladším střelcem od doby, kdy v 15 letech a 11 měsících vstřelil svůj první gól. V létě roku 2006 odešel z Tokia do klubu Calcio Catania , poté do italské Serie A.

Bude debutovat v barvách červená a modrá ledna 2006čelí Atalanta : vstoupil do 83 th  minutu, pak bude vyrovnání gól. Jeho konec sezóny však poznamenalo zranění, které ho na 6 měsíců odvede z pole.

Během sezóny 2008–2009 se mladý japonský útočník odhalí. Ve skutečnosti odehraje 23 her Serie A a vstřelí 9 gólů ve všech soutěžích a nabídne mnoho asistencí. Sezóna 2009–10 je pro něj méně povzbudivá, a to i přes více než čestný rekord, 27 zápasů o 5 vstřelených gólů a udržení Catanie . Poté mu pomohlo trio Mascara - Maxi Lopez - Martinez . vLeden 2013, je zapůjčen s opcí na nákup do emirátského klubu Al Nasr Dubai .

v srpen 2013, vrací se do země podpisem v JEF United .

Při výběru

Hrál s japonskými hráči do 20 let během dorosteneckého šampionátu AFC 2004 a během juniorského mistrovství světa FIFA 2005. Reprezentoval Japonsko také na olympijských hrách 2008 v Pekingu , jeho tým však bude vyřazen v prvním kole.

The October 10 , 2009, debutoval za japonský národní tým proti Skotsku a vítězství 2: 0. Proti Togu vstřelil svůj první gól výběru za vítězství 5: 0.

Trasa

Statistika

Mezinárodní cíle

Seznam národních cílů pro Takayuki Morimoto
00 Datováno Umístění Soutěž Výsledek Oponent Detail Sůl.
1 st 14. října 2009 Stadion Miyagi , Rifu , Japonsko Přátelská hra V 5-0 Jít Gól vstřelen po 11 minutách11. th pravé chodidlo 3 -0 2. místo
2. místo 7. září 2010 Stadion Nagai , Osaka , Japonsko V 2-1 Guatemala Gól vstřelen po 12 minutách12. tis hlavy 1 -0 7. th
3. kolo Gól vstřelen po 20 minutách20. tis levé chodidlo 2 -0