(Viz situace na mapě: Norsko) Mapa point.svg
(Viz umístění na mapě: Innlandet) Mapa point.svg

Vikingskipet ( „Viking loď“ v norštině ), jehož oficiální název je Hamar Olympiahall (Hamar Olympic Hall), je víceúčelová hala se nachází v Hamar , Norsko .

Dějiny

Design

Halu navrhli Niels Torp  (en) a Biong & Biong  (en) a byla otevřena dále19. prosince 1992. Stálo to 230 milionů norských korun .

Jeho poloha byla kontroverzní, protože se nachází v Åkervice na ramsarském místě.

Sportovní soutěž

Byl postaven pro závody rychlobruslení v roce 1994 zimní olympijské hry a od té doby hostil závody plochodrážní do auta rally , od fotbalupohazovat na saních závodu z frisbee a cyklostezky .

Jedná se o norské národní vybavení pro závody rychlobruslení a bandy. Každý rok se zde konají závody světového poháru v rychlobruslení i pravidelné mistrovství světa. Vikingskipet mimo jiné hostované světových všestranný rychlobruslení šampionáty jsou světa Sprint Championships v rychlobruslení se mistrovství světa Single Vzdálenost rychlobruslení se Jízda na kole Mistrovství světa na dráze ( 1993 ), Speedway Grand Prix a Rally Norway .