velkaencyklopedie.com
Ostatní jazyky
en
es
de
it
pt
pl
nl
cs
ro
hu
da
sv
no
fi
tr
Molieres 1997
11 th
Molière Award
se konal v
roce 1997
.
Molière herce
Vítěz:
Pierre Cassignard
ve
filmu Benátská dvojčata
Jmenován:
Robin Renucci
ve
François Truffaut
, korespondence
Francis Huster
v
záhadných variacích
Bernard Giraudeau
v
Le Libertin
Jean-François Balmer
ve
hře
The Maker
Molière herečky
Vítěz:
Myriam Boyer
ve
filmu Kdo se bojí Virginie Woolfové?
Název:
Fanny Ardant
ve třídě Master
Tsilla Chelton
v
Matčině
zlu
Danièle Lebrun
v
Célimène and the Cardinal
Sandrine Kiberlain
v Le Roman de Lulu
Molière herce ve vedlejší roli
Vítěz:
Robert Hirsch
ve
hře Čekání na Godota
Jmenován:
Jean-Paul Bordes
v
La Puce à l'oreille
Jean-Pierre Darroussin
v La Terrasse
Bernard Alane
v Sylvii
Jean-Michel Dupuis
ve
hře
Čekání na Godota
Molière herečky ve vedlejší roli
Vítěz:
Dominique Blanchar
v Tout comme il faut
Název:
Élisabeth
Commelin
v
Le Libertin
Ginette Garcin
v
Le Passe-muraille
Chantal Lauby
v La Terrasse
Maïa Simon
ve francouzském srdci
Molière divadelního zjevení
Vítěz:
Sandrine Kiberlain
v
Le Roman de Lulu
Jmenován:
Pierre Cassignard
ve
filmu Benátská dvojčata
Valérie Karsenti
ve
filmu
Dočasné
přestávky
Julie-Anne Roth
v Sylvii
Bruno Subrini
ve filmu Sokol
Molière autora
Vítěz:
Arnaud Bédouet
za Kinkali
Jmenován:
Pierre-Olivier Scotto
pro Mother's Evil
Jean-Claude Carrière
pro La Terrasse
David Decca pro Le Roman de Lulu
Éric-Emmanuel Schmitt
pro
Le Libertin
Molière adaptéru
Vítěz:
Jean Piat
za L'Affrontement
Jmenován:
Pierre Laville
pro mistrovskou třídu
Alain Delahaye pro Molly S.
Gildas Bourdet
pro
Benátská dvojčata
Michel Blanc
pro variabilní čas večer
Molière režiséra
Vítěz:
Alain Sachs
za
Le Passe-muraille
Jmenován:
Roman Polanski
pro mistrovskou třídu
Didier Long
pro Le Roman de Lulu
Gildas Bourdet
pro
Benátská dvojčata
Patrice Kerbrat
za
Čekání na Godota
Molière kostýmní výtvarnice
Vítěz:
Dominique Borg
za
Le Libertin
Jmenován:
Pascale Bordet
pro dočasné uvolnění
Michel Dussarrat pro
Le Bourgeois Gentilhomme
Christine Rabot-Pinson pro
Benátská dvojčata
Gabriel du Rivau pro
Le Passe-muraille
Molière scénografa
Vítěz:
Guy-Claude François
za
Le Passe-muraille
Jmenován:
Nicolas Sire
pro
Le Libertin
François de Lamothe
pro mistrovskou třídu
Edouard Laug za
Čekání na Godota
Rodolfo Natale pro Kinkali
Molière pro nejlepší komediální show
Vítěz: Passenger
Calms
od
Xaviera Daugreilha
,
Théâtre La Bruyère
, režie
Alain Sachs
Jmenován:
Un Grand Cri d'Amour ,
Théâtre de la Michodière
Flea in the Ear
,
Variety Theatre
Pokud mohu
,
Théâtre des Nouvelles
Proměnlivé večerní počasí ,
renesanční divadlo
Molière za nejlepší stvoření
Vítěz: Kinkali ,
Théâtre de Nice
,
Théâtre National de la Colline
Jmenován:
Le Roman de Lulu
,
Petit Théâtre de Paris
- Artemis Diffusion
Matčino zlo
,
Théâtre de la Madeleine
Záhadné variace
,
Théâtre Marigny
, Atelier Théâtre Actuel
Le Libertin
,
divadlo Montparnasse
Molière za nejlepší skladbu v repertoáru
Vítěz:
Benátská dvojčata
od
Carla Goldoniho
,
La Criée
Théâtre National de Marseille,
Théâtre de l'Eldorado
Jmenován:
Přesně jak by to mělo být ,
Théâtre Hébertot
/ Cie pour Mémoire
Čekání na Godota
,
Théâtre du Rond-Point
Le Faiseur
,
Théâtre des Célestins
Lyon,
Théâtre de l'Eldorado
,
Théâtre Montparnasse
Rodogune
,
Petit Montparnasse
, divadlo
ATPM
Molière z hudební show
Vítěz:
Le Passe-muraille
, Maison de la Culture de Loire-Atlantique,
Théâtre Montansier
,
Théâtre des Bouffes-Parisiens
Jmenován:
Pařížský život
,
Comédie-Française
Ultima Recital
, Pépinière-Opéra ,
divadlo Daunou
, jazz atd.
Souingue! , Cargo CDNA Grenoble Meyer Productions
Kvarteto
,
Théâtre du Palais-Royal
/ Polyfolies
Nejlepší „one man show“ nebo parodie
Laureáti:
Laurent Gerra
a
Virginie Lemoine
,
Théâtre Déjazet
Jmenován:
Smaïn
se tak vyslovuje ,
Casino de Paris
Pakoně! autor:
Marc Jolivet
,
Théâtre du Splendid Saint-Martin
Milují se
s
Michèle Laroque
a
Pierrem Palmade
,
Théâtre Marigny
,
La Cigale
La Madeleine Proust en forme od
Laurence Semonin
,
Théâtre du Gymnase