Pohár: Guglielmo Gabetto (2) Giovanni Varglien (2)

Souprava levé pruhy bílé pruhy.png Body kit whitestripes.png Sada pravých ramen bílé pruhy.png Kit shorts.png Sada ponožek pásek bílý.png Domov

Sezóna 1935-1936 Foot-Ball Clubu Juventus je třicátým čtvrtým v historii klubu, který byl vytvořen o třicet devět let dříve v roce 1897 .

Club Turin podílí tady v 36 th  vydání italského šampionátu ( 7 th v Serii A ), a druhé vydání Coppa Italia (italský Coppa Italia ).

Historický

Pětinásobný obhájce titulu Juventus Foot-Ball Club , který již více než půl desetiletí registruje rekordy za rekordy , letos ví, že bude muset bojovat, aby si udržel scudetto .

Klub Piemontu , nyní nejvíce podporovaný na celém poloostrově a jeden z nejúspěšnějších (druhý za Genovou 1893 ), končí na konci svého zlatého období se svým cyklem Zlatého Quinquennium , období, které bylo pojmenováno po pěti vyhraných šampionátech mezi obdobími 1930-1931 a 1934-1935 . Během této nové sezóny dochází k zásadním změnám, které, jak se zdá, budou obtížné.

Vedení ve skutečnosti ovdovělo od Edoarda Agnelliho , prezidenta od jeho převzetí klubu v roce 1923 , který do společnosti hodně investoval, a náhle zemřel v červenci 1935 na leteckém neštěstí ve věku 43 let.

Jde o bývalého hráče klubu Giovanniho Mazzonise , který proto místo Agnelliho převezme otěže klubu pro tuto novou sezónu. Na lavičce je prozatímní hráč od druhé poloviny sezóny předchozího roku, složený z Carla Bigatta a Benedetta Goly , nahrazen kapitánem bianconerem Virginiem Rosettou , který se stal třetím trenérem hráčů v historii klubu po Scottish Billy Aitken .

Rosetta proto logicky ponechává svoji kapitánskou pásku uvězněnou na 6 let Luisovi Montimu , jednomu z mála hlavních protagonistů Quinquennio d'oro, kteří jsou stále v pracovním poměru , a také jedinému oriundu, který v klubu zůstává.

Pokud jde o pracovní sílu, po odchodu mnoha starších hráčů musí být Juventus podroben faceliftu a jeho tréninkové středisko opouští talentovaný mladý obránce Pietro Rava . V útoku také dorazí starší bratr Felice Borel , Aldo Borel I , stejně jako Umberto Menti .

Juventus proto zahájil svoji sérii A na podzim roku 1935 , již si nebyl tak jistý svou silou jako dříve, ale přesto si byl jistý.

Old Lady začíná svou novou sezónu v neděli 22. září 1935doma během setkání proti jižním Palermu a nenechal si ujít svůj vstup do soutěže vítězstvím 3: 1, a to díky dvojnásobku Borelu II a poté gólu Mentiho . Následující týden se v Turínském derby proti Turíně oba týmy rozdělily o dva góly (úspěchy Vargliena II a Montiho ). Po startu přesvědčivým do sezony se počet Juventino začíná od 4 th  den řada čtyři remízy v řadě, než podstoupí skutečnou porážku pryč proti Ambrosiana-Inter gólů 4 až 0 ° C v Miláně . Tyto Bianconeri se následně opět se třemi výhrami a remízou do konce roku 1935 . The5. ledna 1936, na své první utkání roku, Juventus cestuje do Brescie porazit Lombard 1 gól na 0 (cíl Gabetto ). O dva týdny později, během první konfrontace návratové fáze, se Palermitáni pomstili a porazili madam gól za nic na své zemi. Juve se pak stane s smyčcových více výher s zoubkované výsledky, ale 15.března jménem 23 th  den, pracovní síly Turin bije Ambrosiana 1-0 s gólem Serantoni . O dva týdny později byl klub Bianconero doma na stadionu Benito Mussolini proti Romům poražen o 3 góly na 1 navzdory gólu Juventina od Gabetta ( Juve doma od sezóny 1931-1932 neprohrál ). 26. dubna Juventus vyhrál své největší vítězství v sezóně vítězstvím 7-2 proti Sampierdarenese v Turíně ( Gabettovo čtyřčata , dvojka Varglien II a jeden gól Varglien I ). V posledním zápase sezóny počítání pro 30 th  den se Piedmontese přesun do Alexandrie , ale jsou poraženi 3: 2 na (Stadio del Littorio Bianconeri cílů z Gabetto ).

Guglielmo Gabetto končí v této sezoně se svým kontem 20 gólů vstřelených v Serii A , druhém nejlepším střelci v soutěži, ale 35 bodů získaných FBC Juventus (pouze 13 vítězství, 9 remíz a 8 proher) neumožňuje Staré paní ne k závěru, že 5 th  místo nejhorší výkonnost klubu od počátku šampionátu jediné kolo.

V této sezóně má však mužstvo příležitost se vykoupit, účastí klubu na italském poháru , který se odehrál poprvé za 9 let. Turínských začal turnaj v kole 16, vyhrál 4 cíle k 1 v Sanremo v Ligurii (cíle z Monti , Gabetto a Varglien II ). V dalším kole se Juve se pohybuje znovu a vítězství v těch nejmenších skóre přes Diena proti jeho rival Milán z Ambrosiana-Inter , ale zastavil ve čtvrtfinále od Fiorentina , kteří je porazili v Turíně 3: 1 (navzdory juventina realizaci všech Varglien II ).

Následky Edoarda Agnelliho byly ve skutečnosti těžší, než se očekávalo, klub již nebyl rozhodující na všech frontách a jeho stadion již nebyl nedobytnou pevností.

Rovněž v období Nazio-Juve je třeba poznamenat, že dva bianconeri ( Alfredo Foni a Pietro Rava ) vyhráli s italským olympijským týmem zlatou medaili na olympijských hrách 1936 v Berlíně .

Rozhodčí: Sassi
Borel II Gól vstřelen po 39 minutách39 th Gól vstřelen po 47 minutách 47 th (pen.)
Rozhodčí: Scorzoni
Borel II Gól vstřelil po 35 minutách35 th Gól vstřelil po 80 minutách 80 th Gól vstřelen po 38 minutách38 th Visentin
Neděle 13. října 1935
4 th  den
Genova 1 - 1 Juventus Stadion Luigi-Ferraris , Janov
15:00
Rozhodčí: Mazzarini
Libonatti Gól vstřelil po 41 minutách41 th Gól vstřelen po 56 minutách56 th Borel II
Rozhodčí: Scotto
Scagliotti Gól vstřelen po 55 minutách55 th Gól vstřelen po 21 minutách21 st Varglien I
Mascheroni Gól vstřelen po 10 minutách10 th
Meazza Gól vstřelen po 13 minutách13 th Gól vstřelil po 72 minutách 72 th Gól vstřelen po 79 minutách 79 th
Neděle 1 st December 1935
9 th  den
Juventus 30 Triestina Stadio Benito Mussolini , Turín
14:30
Rozhodčí: Levrero
Gabetto Gól vstřelen po 42 minutách42 e Gól vstřelen po 82 minutách 82 e Gól vstřelil po 89 minutách 89 e
Neděle 8. prosince 1935
10 th  den
Romové 1 - 1 Juventus Campo Testaccio, Řím
14:30 hod.
D'Alberto Gól vstřelil po 71 minutách71 th Gól vstřelen po 57 minutách57 th Cason
14:30
Cason Gól vstřelen po 55 minutách55 th (pero).
Monti Gól vstřelil po 62 minutách62 e
Cason Gól vstřelen po 70 minutách70 e (pen.)
15:00
Gabetto Gól vstřelen po 3 minutách3 e Gól vstřelen po 54 minutách 54 e Gól vstřelen po 59 minutách 59 e
15:00 hod.
Ferrero Gól vstřelen po 8 minutách8. tis Varglien II Gól vstřelen po 12 minutách12 th
15:30
Gabetto Gól vstřelen po 10 minutách10 e Gól vstřelen po 12 minutách 12 e Gól vstřelen po 40 minutách 40 e Gól vstřelen po 88 minutách 88 e
Hodnocení
Konečná klasifikace 1935-1936 Body MJ PROTI NE D BP před naším letopočtem Rozdíl

17:00 hod.
Varglien II Gól vstřelen po 16 minutách16 e Gól vstřelen po 75 minutách75 e Perazzolo

Členství v klubu

Počet hráčů fotbalového klubu Juventus během sezóny 1935-1936 .

Střelci

Zde jsou střelci Foot-Ball Club Juventus ve všech soutěžích.

22 gólů 7 gólů 5 gólů 4 góly 3 góly 2 góly 1 gól

Podívejte se také

externí odkazy

Poznámky a odkazy

1. Pojmenováno dne8. června 1935.
    Srov. (it) STAGIONE 1934-1935 IL CALENDARIO COMPLETO DELLA JUVENTUS PARTITE UFFICIALI, AMICHEVOLI E TORNEI MINORI
  2. Je prvním a jedním z pouhých dvou kapitánů v historii klubu, spolu s Omarem Sívorim , který byl mezinárodním členem jiného týmu než Squadra Azzurra .
  3. Mezi27. prosince 1931(Juventus 1-2 Lazio ) a29. března 1936(Juventus 1-3 Roma ).
  4. Schůze původně plánovaná na 29. prosince , poté zrušena kvůli neprůchodnosti země.
  5. 600 th  zápas v historii šampionátu klubu.