Dresy

Souprava levé pruhy bílé pruhy.png Body kit whitestripes.png Sada pravých ramen bílé pruhy.png Kit shorts.png Sada ponožek pásek bílý.png Domov

Chronologie

Sezóna 1934-1935 Foot-Ball Clubu Juventus je třicátá třetí v historii klubu, který byl vytvořen o třicet osm let dříve v roce 1897 .

Turin klub účastní tady v 35 th  vydání italského šampionátu ( 6 -tého v Serii A ), stejně jako 9 ročník  ročník Evropského poháru Central .

Historický

Čtyřnásobný úřadující šampion Juventus, kterému předsedá Edoardo Agnelli a trénuje na lavičce Carlo Carcano , se znovu pokouší dobýt scudetto i místo v evropském finále.

Po odchodu symbolického brankáře Lady Gianpiero Combi se k týmu připojili dva noví brankáři, Attilio Bulgheri a Eugenio Staccione . Na obranu dorazí budoucí skvělý hráč klubu, charismatický Alfredo Foni , zatímco Luciano Ramella a Pietro Serantoni přicházejí posílit záložníka. Útok je posílen mnoha příchozími, jmenovitě Lino Cason , Armando Diena , Guglielmo Gabetto a Alberto Tiberti .

Juve otevírá své sezóny na neděli 30. září 1934převzetí Brescia daleko od domova, vítězství ve hře 2-0 díky úspěchům z Borel a Serantoni . Potom se dvě vítězství a remízu, klub Torino prohrál první zápas sezóny na 5 th  den v Římě proti Lazio , skóre 5 gólů až 3 (s gólů Juventini z Cesarini a Serantoni asi na dvojnásobek). Následující neděli se Juventus vzpamatoval z toho, že na stadionu Benita Mussoliniho porazil gól Ambrosiana-Inter 1 díky Ferrari . Piedmontský tým poté zakončil rok 2 úspěchy, porážkou a remízou. Pro první zasedání 1935 se Bianconeri hrají v Palermu dne 6. ledna , dva kluby opouštějí s bezbrankové skóre. Následuje tři výhry za sebou, až do 3. února , kdy FBC Juventus poprvé v historii remizuje tři zápasy za sebou, 0: 0.

Mezitím byl trenér klubu od sezóny 1930-1931 Carlo Carcano (známý jako „trenér 1000 vítězství“) 16. prosince oficiálně propuštěn z „osobních důvodů“ a byl dočasně nahrazen do konce roku sezóny bývalá hvězda Juventina Carlo Bigatto a další bývalý klub Benedetto Gola .

Na 18 -tého  dne, tým vyhrál široký pozdravovat 4 góly na 0 proti janovské z Sampierdarenese (cílů Borel , Orsi a Cesarini ) a vyhrál della Mole derby proti Torino příští týden, od 3 do 1 (úspěchy Borel , Monti a Orsi z pokutového kopu) a poté se pomstít za ponížení, které Lazio utrpělo během první etapy, rozdrtit je na zpáteční 6: 1 (hattrickem od Ferrari a góly Orsiho , Depetriniho a Borela ). Bianconeri pak dokončit jejich návratu fáze neporažený, hrají svou poslední zápas na 30 -tého  dne2. června 1935proti jejich hlavnímu pronásledovateli a uchazeči o titul, Florenťanům z Fiorentiny . Konečně to bylo Ferrari, kdo nabídl rozhodující cíl vítězství 1: 0 pro tento poslední zápas na stadionu Giovanni Berta ve Florencii .

Za 5 th  v řadě se Foot-Ball Club Juventus končí italské mistry Serie A (nový rekord italského fotbalu, které se konalo na 75 let až do roku 2010 ). S registrovaných 44 bodů (18 výher, 8 remíz a 4 ztráty), klub Juventino konce nejlepší obrana před konkurencí (s 22 góly připustila) pro 3. ročník  po sobě jdoucí čas, a úspěšně dokončí magický čas pětiletém plánu " zlato .

Novinář Bruno Roghi líčí toto páté scudetto bianconero v řadě v článku v La Gazzetta dello Sport du4. června 1935 :

"Ještě jednou chvála disciplíny a vůle." Opět platí, že Juventus tím, že mluví málo a tiše, jak to dělají dobré rodiny, neztrácí, protože se nerozptýlí. Vítězství jsou pro ni čísla, která se mají seřadit a sečíst, nepoužívají se pro drby. Je to tým a společnost, která když zvítězí, se raduje, když prohraje, odráží se. Jiní se divočí, když vyhrají, a jsou skleslí, když prohrají. Úloha to pro Juventus znamená toto: budoucnost vítězství lze nazvat porážkou, ale budoucnost porážky je třeba nazvat pomstou ... Ale Juventus musel říct něco jiného. Řekla, že zápasy lze vyhrát nebo prohrát na hřišti v závislosti na různých zákonech, které upravují míčové hry, ať už jsou to malé koule ze slonoviny nebo kožené koule. Ale řekla, že mistrovství jsou ztracena nebo vyhrána, v zásadě, se sociálními. Sportovní vítězství nejsou jen technická nebo estetická fakta. Jsou to morální fakta. Z tohoto pohledu zůstal Juventus zarámovaný. Dobré pro sebe, dobré pro jeho soupeře, dobré pro národní sport. "

Tento pátý titul byl posledním z Golden Quinquennium , zlatého období klubu, které si oblíbila celá země.

"Pouto mezi rodinou Agnelli a Juventusem, ke kterému se na počátku třicátých let připojilo pět scudetti , položilo základy italského fotbalu ve druhé polovině minulého století." Bude to prostě aby se bianconera tým snoubenka Itálie , nesporným královna našeho fotbalu, miloval miliony tifosi od severu k jihu poloostrova [...]. "

- Guido Luguori a Antonio Smargiasse, Calcio e Neocalcio: Geopolitica e prospettive del football in Italia , 2003

The 7. července 1935poté byl klubu nabídnut CONI (Italský národní olympijský výbor) Medaglia di Bronzo al Valore Atletico za čest, že byl prvním klubem, který vyhrál pět po sobě jdoucích titulů.

Po tomto pětinásobku v análech italského fotbalu se Madame znovu snaží být na kontinentu posvátnou. Účastí v poháru střední Evropy několik týdnů po skončení šampionátu, tým bianconera ocitá v osmé finále čelí československé z Viktoria Plzeň . První evropská hra roku pro Juventus skončila remízou 3 branek všude (góly Juventini od Borela na double a Ferrari ), ale návrat nakonec viděl, že turínský tým rozdrtil Čechy 5 gólů na 1 (se dvěma složenými Ferrari a Borel a gól od Dieny ). Ve čtvrtfinále, Juventus čelí Maďaři z Hungária fotbalového klubu a vyhrál 3-1 v Budapešti následující cíle z Ferrari , Gabetto a Diena . Po návratu null 1 gól všude (cíl Ferrari ) je Juve je kvalifikován pro 4 th  v řadě pro semifinále turnaje, a je opět čelí československých obři Continental Sparta Praha . Po prohře 2: 0 v první etapě a zpětném vítězství 3: 1 v Turíně (s cílem nového rekruta Prendata a ortéze od Borela ) musí proběhnout zápas podpory, který určí vítěze. Na neutrální půdě v Basileji ve Švýcarsku , Juve byl nakonec rozdrcen 5: 1 na Nordsten stadion (navzdory Foni který zachránil čest ze značky pokutového kopu).

Po obrovském společenském dopadu, který tento zlatý věk přinesl svými úspěchy, nejprve v Itálii řízené na profesionální úrovni, je nyní společnost bianconera v Itálii nejvíce podporována díky „velkorysému sponzorství dynastie Agnelli .“ , Jedinečné sportovní chování s Juventusem styl , považovaný za model přísnosti, disciplíny a stability zavedený Edoardo Agnelli , symbolizovaný třemi S (jednoduchost, vážnost, střízlivost), stejně jako velmi široká podpora tifosi po celé zemi “. Toto období umožnilo rozšíření nového typu řízení na úrovni vedení klubu i v taktickém schématu, ve srovnání se zbytkem italského fotbalu, Juventus jej učinil „technicky a takticky homogennějším, což přispělo k učinit z výběru [...] královnu světového fotbalu ve třicátých letech, “říká sportovní historik Antonino Fugardi.

To bylo také během tohoto období, že tým začal být přezdíval stará dáma (v italštině Vecchia Signora ), hříčky na Lady (v odkazu na Juventus, milovaný celým poloostrovem) a na pokročilý věk klíčových hráčů klubu ( Luigi Bertolini , Giovanni Ferrari a Luis Monti byli všichni třicátníci).

Toto stěžejní datum v historii klubu byl také konec cyklu, zdůrazněný úmrtí prezidenta Edoardo Agnelli na14. července 1935během nehody hydroplánu v Janově , návratu z letního víkendu v přímořském letovisku Forte dei Marmi . Smrt končí legendární cyklus Quinquennio d'oro . Raimundo Orsi a Renato Cesarini se vrátili do Argentiny , zatímco Giovanni Ferrari se připojí k Ambrosiana-Inter a Umberto Caligaris v Brescii .

Rozhodčí: Levrero
Busoni Gól vstřelen po 13 minutách13 th Gól vstřelil po 68 minutách68 th Serantoni
rozhodčí: Ciamberlini
Scaramelli Gól vstřelen po 30 minutách30. tis Gól vstřelen po 59 minutách59 e Gól vstřelen po 83 minutách 83 e Borel
15:00
Ferrari Gól vstřelen po 10 minutách10 e Gól vstřelen po 22 minutách 22 e Gól vstřelen po 44 minutách 44 e
Orsi Gól vstřelil po 62 minutách62 e
Depetrini Gól vstřelil po 72 minutách72 e
Borel Gól vstřelen po 82 minutách82 e (pen.)
Rozhodčí: Bertone
Varglien II Gól vstřelil po 72 minutách72 e Gól vstřelen po 88 minutách 88 tis Gól vstřelen po 90 minutách90 th Busoni
15:30
Borel Gól vstřelil po 28 minutách28 th Gól vstřelil po 69 minutách 69 th Gól vstřelil po 81 minutách81 e Bodini
Hodnocení
Konečná klasifikace 1934-1935 Body MJ PROTI NE D BP před naším letopočtem Rozdíl

Rozhodčí: Beránek
Müller Gól vstřelen po 75 minutách75 th (pen.) Ferrari Gól vstřelen po 50 minutách50 e
Gabetto Gól vstřelen po 75 minutách75 e
Diena Gól vstřelil po 77 minutách77 e
sobota 6. července 1935
Juventus 1 - 1 Hungaria Stadio Benito Mussolini , Turín
18:00 hod.
Rozhodčí: Bizik
Ferrari Gól vstřelil po 14 minutách14 th Titkos Gól vstřelen po 47 minutách47 tis
úterý 16. července 1935
První noha
Sparta Praha 2 - 0 Juventus Stadion Letná , Praha
18.15 hod.
Rozhodčí: Beranek
Faczinek Gól vstřelen po 42 minutách42 e
Zajíček Gól vstřelil po 68 minutách68 e (pen.)
Rozhodčí: Fogg
Foni Gól vstřelen po 75 minutách75 th (pen.) Gól vstřelil po 19 minutách19 e Gól vstřelen po 90 minutách 90 e Zajíček 36 e ( csc ) Monti 37 e Faczinek 84 e Braine