Šachová chronologie - rok 2001
Chronologie
Let: 1998, 1999, 2000 2001, 2002, 2003, 2004 Desetiletí: 1970 1980 1990 2000 2010 2020 2030 Centuries: XX th století XXI th století XXII th century Millennium: II th tisíciletí III th tisíciletí IV th tisíciletí |
Afrika
Jihoafrická republika , Alžírsko , Angola , Benin , Botswana , Burkina Faso , Burundi , Kamerun , Kapverdy , Středoafrická republika , Komory , Konžská republika , Demokratická republika Kongo , Pobřeží slonoviny , Džibuti , Egypt , Eritrea , Etiopie , Gabon , Gambie , Ghana , Guinea , Guinea-Bissau , Rovníková Guinea , Keňa , Lesotho , Libérie , Libye , Madagaskar , Malawi , Mali , Mauretánie , Mauricius , Maroko , Mozambik , Namibie , Niger , Nigérie , Uganda , Rwanda , Svatý Tomáš a Princův ostrov , Senegal , Seychely , Sierra Leone , Somálsko , Súdán , Jižní Súdán , Svazijsko , Tanzanie , Čad , Togo , Tunisko , Zambie a Zimbabwe AmerikaAntigua a Barbuda , Argentina , Bahamy , Barbados , Belize , Bolívie , Brazílie , Kanada ( Alberta , Britská Kolumbie , Manitoba , Nové Skotsko , New Brunswick , Nunavut , Ontario , Quebec , Saskatchewan , Newfoundland a Labrador , Severozápadní teritoria a Yukon ) , Chile , Kolumbie , Kostarika , Kuba , Dominikánská republika , Dominika , Ekvádor , Spojené státy americké , Grenada , Guatemala , Guyana , Haiti , Honduras , Jamajka , Mexiko , Nikaragua , Panama , Paraguay , Peru , Svatý Kryštof a Nevis , Svatý Vincenc a Grenadiny , Antigua a Barbuda , Salvador , Surinam , Trinidad a Tobago , Uruguay a Venezuela AsieAfghánistán , Saúdská Arábie , Arménie , Ázerbájdžán , Bahrajn , Bangladéš , Bhútán , Barma , Brunej , Kambodža , Čína , Kypr , Severní Korea , Jižní Korea , Spojené arabské emiráty , Gruzie , Indie , Indonésie , Irák , Írán , Izrael , Japonsko , Jordánsko , Kazachstán , Kyrgyzstán , Kuvajt , Laos , Libanon , Malajsie , Maledivy , Mongolsko , Nepál , Omán , Uzbekistán , Pákistán , Filipíny , Katar , Rusko , Singapur , Srí Lanka , Sýrie , Tádžikistán , Thajsko , Východní Timor , Turkmenistán , Turecko , Vietnam a Jemen EvropaNěmecko , Albánie , Andorra , Arménie , Rakousko , Ázerbájdžán , Belgie , Bělorusko , Bosna a Hercegovina , Bulharsko , Kypr , Chorvatsko , Dánsko , Španělsko , Estonsko , Finsko , Francie ( Bretaň a Lotrinsko ) , Gruzie , Řecko , Maďarsko , Irsko , Island , Itálie , Kazachstán , Lotyšsko , Lichtenštejnsko , Litva , Lucembursko , Makedonie , Malta , Moldavsko , Monako , Černá Hora , Norsko , Nizozemsko , Polsko , Portugalsko , Rumunsko , Spojené království () , Rusko , San Marino , Srbsko , Slovensko , Slovinsko , Švédsko , Švýcarsko , Česká republika , Turecko , Ukrajina a Vatikán OceánieAustrálie , Mikronésie , Fidži , Šalamounovy ostrovy , Kiribati , Marshallovy ostrovy , Indonésie , Nauru , Nový Zéland , Palau , Papua Nová Guinea , Samoa , Východní Timor , Tonga , Tuvalu a Vanuatu |
Aeronautika • Architektura • Umělecké umění • Astronautika • Astronomie • Automobil • Komiksy • Železnice • Kino • Disney • Zákon • Šachy • Ekonomika • Volby • Fantasy • Fotbal • Počítače • Hry • Videohry • Literatura • Populární hudba • Klasická hudba • Numismatika • Zábavní parky • Fotografie • Filozofie • Rozhlas • Zdraví a medicína • Věda • Sci-fi • Sociologie • Sport • Televize • Terorismus • Divadlo |
Romain · Čínská · Gregoriánská · Hebrejská · Hindská · Hidžra · Perská · Republikánská |
Roky neúspěchu : 1998-1999-2000-2001-2002-2003-2004 | |
Desetiletí šachu : 1970-1980-1990- 2000 -2010-2020-2030 |
Soutěž | Smíšený šampion | Mistr |
---|---|---|
Mistrovství Afriky v šachu | ||
Asijské šachové mistrovství | ||
Americké šachové mistrovství | ||
Mistrovství Evropy v šachu jednotlivců | ||
Oceánský šachový šampionát | ||
Mistrovství v šachu seniorů v Oceánii |
Kategorie | Smíšený šampion | Mistr |
---|---|---|
Pod 18 | ||
Do 16 let | ||
Do 14 let | ||
Méně než 12 let | ||
Méně než 10 let | ||
Méně než 8 let |
1 st | Garry Kasparov | 2849 |
2. místo | Viswanathan Anand | 2790 |
3. kolo | Vladimir Kramnik | 2772 |
4. ročník | Michael Adams | 2754 |
5. th | Péter Lékó | 2745 |
6. th | Aleksandr Morozevič | 2743 |
7. th | Veselin Topalov | 2718 |
8. th | Vasily Ivantchouk | 2716 |
9. ročník | Boris Gelfand | 2712 |
10. tis | Alexey Chirov | 2707 |
1 st | Judit Polgár | 2676 |
2. místo | Alisa galliamova | 2554 |
3. kolo | Zhu Chen | 2538 |
Scotland : Creating of Chess Scotland , skotská šachová federace, která sdružuje Scottish Chess Association (SCA) a Scottish Junior Chess Association (SJCA). Nový subjekt je součástí právní kontinuity SCA.