Georges aminel
Georges aminel
Jacques Georges Maline, známý jako Georges Aminel , je francouzský herec , narozený dne11. října 1922v Clichy ( Hauts-de-Seine ) a zemřel dne April 29 , rok 2007v Paříži ( Seina ).
Velmi aktivní v dabingu - postsynchronizoval mnoho hvězd ve francouzštině, včetně Yula Brynnera a Orsona Wellese , ale také kočky Sylvestra a Dartha Vadera - byl známým hlasem široké francouzské veřejnosti.
Životopis
Od martinského otce a matky z Pikardie debutoval Georges Aminel v divadle v roce 1942. Spolupracoval zejména s Gastonem Batym a Jeanem Cocteauem, pro něž v roce 1946 společně s Jeanem Maraisem a Edwige Feuillèrem vytvořil L'Aigle à deux tête . V televizi hrál v jedné z prvních telenovel Le Temps des copains od Roberta Gueza a Jeana Canolleho v roce 1961. V jedné z epizod se jeho postava, hudebnice Jess Blink, svěřuje: „Vybral jsem si toto jméno na udělat Američana, moje skutečné jméno je Aminel “.
Do Comédie-Française nastoupil v roce 1967. Když byl v roce 1972 jmenován členem, rezignoval. Nespokojen s rolemi, které mu byly svěřeny: „Jsem příliš bílý, příliš černý, vlasy příliš kudrnaté nebo málo. [...] Je to velmi jednoduché, strávil jsem čas rozmazáváním a důrazem. Fakta jsou tam: Začal jsem v roli němé polynéské a od té doby nepočítám postavy židovského, brazilského nebo arabského řidiče velblouda, které jsem si vzal. Takže pokud musím celý život hrát s výbušnými Jihoameričany nebo indickými fanatiky, protože můj otec je ze Západní Indie, raději s tím přestanu. "
Dabing
Téměř výlučně se proto věnoval dabingu , kterému se věnoval od poloviny 50. let a propůjčil svůj hluboký hlas hercům jako Yul Brynner , Lee Marvin , Orson Welles nebo Vittorio Gassman . Zůstává však obzvláště známý tím, že interpretoval francouzský hlas Dartha Vadera ve třech epizodách ságy Star Wars : Impérium vrací úder (1980), Návrat Jediho (1983) a Pomsta Sithů (2005). za což mu vychází sedmnáctiletý důchod.
Svůj hlas propůjčil také Sylvestrovi Kočce v seriálu Looney Tunes a Jokerovi v televizním seriálu Batman (1966–1968).
Smrt
Zemřel April 29 , rok 2007a je zpopelněn na hřbitově Père-Lachaise .
Jeho popel jsou uloženy v kolumbárium ( 87 th Division, Box 24 722).
Divadlo
-
1942 : Faux Jour od Hermana Clossona , režie Paulette Pax , divadlo Díla
-
1943 : Le Grand Poucet od Claude-André Puget režii Gaston Baty , Théâtre Montparnasse
-
1945 : Lorenzaccio by Alfred de Musset , režie Gaston Baty, Théâtre Montparnasse
-
1946 : dvouhlavého Eagle od Jean Cocteau , režie autorem, Hebertot divadlo
-
1947 : Montserrat podle Emmanuel Robles , režie Georges Vandéric , Théâtre Montparnasse
-
1952 : Robinson od Jules Supervielle , režie Jean Le Poulain , divadlo díla
-
1954 : Nepojmenované Jidáš podle Pierre Bost a Claude-André Puget režii Jean Mercure , Comédie-Caumartin
- 1954: Negro Spiritual od Yves Jamiaque , režie Marcel Lupovici , Théâtre des Noctambules
-
1957 : Les Coréens od Michela Vinavera , režie Jean-Marie Serreau , divadlo Aliance française
-
1958 : Le Soulier de saténu od Paul Claudel , režie Jean-Louis Barraulta , Palais-Royal divadla
-
1960 : Pokud k nám diváci uvidí spolu ... od Claude Bal v režii Jeana Mercure , Petit Théâtre de Paris
- 1960: Un rozinky au soleil od Lorraine Hansberry režii Guy Lauzin , Comédie-Caumartin
-
1963 : Judith podle Friedrich Hebbel , režie Pierre Debauche , Daniel-Sorano divadla v Vincennes
-
1964 : Judith od Friedricha Hebbela , režie Pierre Debauche , studio des Champs-Élysées
- 1964: Lorenzaccio by Alfred de Musset , režírovaný Raymond Rouleau , Sarah-Bernhardt divadla
-
1965 : Les Fourberies de Scapin od Molièra , režie: Michel Bertay , divadlo Ambigu
- 1965: Le Repos du jour septiéme by Paul Claudel , režie Pierre Franck , Théâtre de l'Oeuvre
-
1966 : Nepřítel lidu od Henrika Ibsena , režie Pierre Valde , Colombes divadlo
- 1966: Henri VI od Williama Shakespeara , režie Jean-Louis Barrault , Odéon-Théâtre de France
-
1967 : L'emigrant de Brisbane od Georges Schéhadé , režie Jacques Mauclair , Comédie-Française
-
1968 : Athalie de Racine , režie Maurice Escande , Comédie-Française
- 1968: Le Cid de Corneille , režie Paul-Émile Deiber , Comédie-Française
-
1970 : Malatesta by Henry de Montherlant , režie Pierre Dux , Comédie-Française
- 1970: Le Songe d ' August Strindberg , režie Raymond Rouleau , Comédie-Française
-
1971 : L'Impromptu de Versailles od Molière , režie Pierre Dux, Comédie-Française
- 1971: Amorphe d'Ottenburg od Jean-Clauda Grumberga , režie Jean-Paul Roussillon , Comédie-Française v divadle v Odéonu
-
1972 : Le Comte Oderland podle Max Frisch , režie Jean-Pierre Miquel , Comédie-Française v divadle Odéon
- 1972: Richard III . William Shakespeare , režie Terry Hands , Comédie-Française na festivalu v Avignonu
- 1972: král Oidipus , Oidipus v Colone od Sofokla , režie Jean-Paul Roussillon , Comédie-Française na festivalu v Avignonu
-
1985 : Othello od Williama Shakespeara , režie Jean-Paul Lucet , Théâtre des Célestins
Filmografie
Kino
Televize
Dabing
Data před rokem 1954 (kurzívou) označují počáteční vydání filmů, u nichž se Georges Aminel účastnil pozdního dabingu nebo opakování.
Kino
Filmy
-
Yul Brynner v:
-
Orson Welles v:
-
Lee Marvin v:
-
Vittorio Gassman in:
-
James Coburn v:
-
Alberto Sordi v:
-
Gert Fröbe v:
-
Jason Robards v:
-
James Earl Jones v:
-
Povstalce (1970): Jack Jefferson
-
Star Wars Episode V: The Empire Strikes Back (1980): Darth Vader (hlas)
-
Barbar Conan (1982): Thulsa Doom
-
Star Wars Episode VI: Return of the Jedi (1983): Darth Vader (hlas)
-
Star Wars: Episode III: Revenge of the Sith (2005): Darth Vader (voice)
-
Vincent Price v:
-
Gregory Peck v:
-
Walter Matthau v:
-
Marlon Brando v:
-
George Peppard v:
-
Woody Strode v:
-
Scatman Crothers in:
-
James Edwards v:
-
Ray Danton v:
-
Sidney Poitier v:
-
Edmond O'Brien in:
-
Charlton Heston in:
-
Jack Palance v:
-
Jay Silverheels in:
-
Michael Ansara v:
-
Peter Cushing v:
-
Juano Hernandez v:
-
Proces (1955): soudce Theodore "Ted" Motley
-
Výkupné (1956): Jesse Chapman aka „strýc Jesse“
-
Pedro Armendáriz v:
-
Hrabě Cameron v:
-
Simba (1955): D r Peter Karanja
-
Zpráva (1977): Annajashi
-
Herbert Lom v:
-
Joel Fluellen v:
-
Amedeo Nazzari v:
-
Harry Belafonte v:
-
Raf Baldassarre v:
-
James Robertson Justice v:
-
Duncan Lamont v:
-
Holley Wong v:
-
Omar Sharif v:
-
Kabina Calloway v:
-
Anthony Quinn v:
-
José Ferrer v:
-
George Kennedy v:
-
Donald Sutherland in:
-
Burt Lancaster v:
-
Robert Mitchum in:
-
Gene Hackman v:
-
Rip Torn in:
-
Yaphet Kotto v:
-
Dean Martin v:
-
1942 : Černá labuť : Lord Denby ( George Zucco )
-
1953 : Nemilosrdný soudce: Lagi ( Bill Radovich )
-
1954 : Taza, syn Cochise : Chato ( Eugene Iglesias )
- 1954: Vera Cruz : Balada ( Archie Savage )
- 1954: Creature z Černé laguny : Zee ( Bernie Gozier ) ( 1 st kopírování)
- 1954: Deset zabijáků: pistolník Scava ( Ethan Laidlaw )
-
1955 : Pašeráci Moonfleet : Damen ( Jack Elam )
- 1955: Řeka poslední šance : Delche ( Pat Hogan )
- 1955: Tennessee Brawler : Turner ( Anthony Caruso )
- 1955: Velký nůž : Lucas
- 1955: Distant Horizons : Black Eagle ( Larry Pennell )
- 1955: Láska, divoká květina : posel Apache od Delgadita ( Peter Coe )
- 1955: Riskantní hra : William, černý služebník McCoyů ( Chester Jones )
- 1955: Zlatá zeď : Walt Withman ( Robert Bice )
-
1956 : Le Monde du silence : rodák na želví pláži
- 1956: Law of the Prairie : Barjack ( James Griffith )
- 1956: Těžší pád : George ( Jersey Joe Walcott )
- 1956: Zarak the Valorous : Kassim, Zarakův bratr ( Eddie Byrne )
- 1956: Jižně od Mombasy : Ketimi ( Dan Jackson )
-
1957 : Čarodějky ze Salemu : Giles Corey ( Aribert Grimmer )
- 1957: Karneval bohů : Njogu (Juano Hernandez )
- 1957: Vězeň Marťanů : Dr. Adachi ( Takashi Shimura )
- 1957: Written in the Sky : Boyd ( Douglas Kennedy )
- 1957: Arizonský muž : Pat Brennan ( Randolph Scott )
- 1957: Ostrov na slunci : David Boyeur ( Harry Belafonte )
- 1957: Le Rock du bagne : Drummond ( Carl Milletaire )
- 1957: Istanbul : Danny Rice ( Nat King Cole )
- 1957: Lesní jahody : Sten Alman ( střelec Sjöberg )
- 1957: Tropické peklo : Jimmy Jean ( Edric Connor )
-
1958 : Bravados : The Priest ( Andrew Duggan )
- 1958: Traquenard : Jesse ( Sam McDaniel )
- 1958: Plat násilí : Paul Chouard ( Bert Convy )
- 1958: Brigáda Černých baretů : Šejk ( Maxwell Shaw )
- 1958: Odyssey ponorky Nerka : Hendrix ( HM Wynant )
- 1958: Free as the Wind : Jeff ( Douglas Spencer )
-
1959 : Životní suspenze : Bougron ( John Kitzmiller )
- 1959: Syn červeného korzára : Dorado ( Franco Fantasia ) / voják
-
1960 : Medvěd : Medvěd (hlas)
- 1960: Ďábelský doktor Mabuse : šéf federální policie ( Rolf Weih )
- 1960: Nováček : don Paolo Conti ( Massimo Girotti )
- 1960: Poslední vlak ze Šanghaje : Mr. Wang ( George Wang )
- 1960: Tenká planeta : pes Ralf (hlas)
- 1960: Byli tam tři korzáři : černý sluha
- 1960: Údolí faraonů : Inuni ( Robert Alda )
- 1960: Piráti z pobřeží : Olonese ( Livio Lorenzon )
-
1961 : Rhodoský kolos : Creonte ( Alfio Catalbano )
- 1961: Ride of the Outlaws : Danny Pose ( Alex Nicol )
- 1961: Tajemný ostrov : desátník Neb Nugent ( Dean Jackson )
- 1961: Thunder Apache : kapitán Stephen Maddocks ( Richard Boone )
- 1961: The Giant at the court of Kublai Khan : Kublai Khan ( Leonardo Severini )
- 1961: Maciste proti duchovi : Amahil ( Van Aikens )
- 1961: Hercules dobývá Atlantis : Hercules ( Reg Park )
- 1961: Maciste proti Cyclops : Iphyte ( Dante Di Paolo )
- 1961: Herkulova zuřivost : Setas ( Luis Prendès )
- 1961: Pomsta Ursuse : Ursus ( Samson Burke )
- 1961: Marco Polo : Cuday ( Pierre Cressoy )
- 1961: Neporazitelný gladiátor : Rabirius ( Lev Anchoriz )
- 1961: Le Secret de Monte-Cristo : Renato ( John Gregson )
-
1962 : Lawrence z Arábie : Gasim ( IS Johar )
- 1962: Maciste u soudu šejka : Selim ( Carlo Latimer )
- 1962: Maciste proti gigantům : Psychios ( Alfio Caltabiano )
- 1962: Syn Spartaka : Julius Caesar ( Ivo Garrani )
- 1962: Hercules se uvolnil : Elias ( Romano Ghini )
- 1962: Achilov hněv : Agamemnon ( Mario Petri )
- 1962: Bitva o Neapol : Salvatore ( Frank Wolff )
- 1962: Zelenooké monstrum : Bronco ( Michel Lemoine )
- 1962: Bitva u Thermopyl : Hydarnès ( Donald Houston )
- 1962: Hatari! : Arga ( Umbopa M'Beti )
- 1962: Čtyři jezdci apokalypsy : Miguel ( Nestor Paiva )
- 1962: Patnáct dní jinde : George Lorrison ve výňatku z filmu Les Ensorcelés ( Louis Calhern )
- 1962: Ulysses vs. Hercules : Prince Adraste ( Raf Baldassarre )
- 1962: From Silence and Shadows : Tom Robinson ( Brock Peters )
- 1962: Samson vs. Hercules : Samson ( Brad Harris )
- 1962: Merciless Fight : The Colored Man at Noddy's ( Bernie Hamilton )
- 1962: Dobytí Západu : Roger Morgan ( Robert Preston )
- 1962: Lightning on Babylon : Sardanapalus ( Howard Duff )
-
1963 : Poslední dny říše : Junius ( Giancarlo Sbragia )
- 1963: Lancelotský rytíř královny : King Arthur ( Brian Aherne )
- 1963: The American Villain : Déong ( Eiji Okada )
- 1963: The Ranchers of Wyoming : Johnny Quatro ( Robert Loggia )
- 1963: Mississippi Pirates : Black Eagle ( Tony Kendall )
- 1963: Určité setkání : Dominik Rossini ( Herschel Bernardi )
- 1963: The White Spider vzdoruje Scotland Yardu : Inspektor Dawson ( Paul Klinger (en) )
- 1963: Šeherezáda : velkovezír Barmak ( Jorge Mistral )
-
1964 : The Night of the Iguana : the owner of the beach bar ( Emilio Fernández ) / Chang ( CG Kim )
- 1964: Muž z Ria : Mario de Castro ( Adolfo Celi )
- 1964: Banco v Bangkoku pro OSS 117 : Mr. Sonsak ( Akom Mokranond )
- 1964: Chrám bílého slona : Coukor ( Alejandro Barrera )
- 1964: Zuřivost Gladiators : Komoda ( Mimmo Palmara )
- 1964: Sedmý úsvit : plukovník NG ( Tetsurō Tanba )
- 1964: Výfuk zdarma : Stefanidès ( Roberto Camardiel ) / Otto ( Petar Martinovitch )
- 1964: Tři seržanti Fort Madras : Sikidama ( Aldo Sambrell )
- 1964: Outcasts of Glory : Bloski ( Folco Lulli )
- 1964: Spravedlnost v Minnesotě : Minnesota Clay ( Cameron Mitchell )
- 1964: The Outrage : Juan Carrasco ( Paul Newman )
-
1965 : Soužení Číňana v Číně : Charlie Ballinster ( Joe Said )
- 1965: Warlord : Draco ( Guy Stockwell )
- 1965: Syn psance : Mace Fenton ( Kieron Moore )
- 1965: The Killers of San Francisco : Luke and Brown ( Zekial Marko )
- 1965: Rytíř písku : Cos Erickson ( Charles Bronson )
- 1965: Lord Jim : Marlow ( Jack Hawkins )
- 1965: Les Forcenés : Cordeen Temple ( Joseph Cotten )
- 1965: Zlá lebka : Inspektor Wilson ( Nigel Green )
- 1965: Super 7 volá Sfinga : Levantin ( Andrew Ray )
- 1965: Bohyně ohně : Billali, velekněz ( Christopher Lee )
- 1965: Amorous Adventures of Moll Flanders : Count "Micky" ( Vittorio De Sica )
- 1965: Prairies of Honor : knírek s knírem v šedé uniformě
- 1965: The Hill of Lost Men : Jacko King ( Ossie Davis )
-
1966 : Nemilosrdné pronásledování : Černý farmář ( Ken Renard )
- 1966: Divoké dobrodružství : Jean La Bête ( Oliver Reed )
- 1966: Intriky v Suezu : kapitán Tebeden ( José Jaspe )
- 1966: The Seven Colts of Thunder : Corky ( Paolo Bendandi )
- 1966: Batman : Joker ( Cesar Romero )
- 1966: Alvarez Kelly : Angus Ferguson ( Roger C. Carmel )
- 1966: The Rage to Survive : Pancho ( David Reynoso )
- 1966: Cíl Hamburg, mise 083 : Poručík Jack Morris ( Fred Beir )
- 1966: S kůží ostatních : Hoffman ( Reinhard Kolldehoff )
- 1966: Bible : Kain ( Richard Harris )
-
1967 : Queen of the Vikings : Maelgan ( Donald Houston )
- 1967: Casino Royale : Dudák ( Peter O'Toole )
- 1967: Šílená mise doktora Schaeffera : Don Masters ( Godfrey Cambridge )
- 1967: Tři pistole proti Caesarovi : Julius César Fuller ( Enrico Maria Salerno )
- 1967: Extravagantní doktor Dolittle : Albert Blossom ( Richard Attenborough ) a William „Willie“ Shakespeare X ( Geoffrey Holder )
-
1968 : Pět psanců : Bob Larkin ( Henry Fonda )
- 1968: Policie ve městě : Pastor Taylor ( Raymond St. Jacques )
-
1968 : Chitty Chitty Bang Bang : Toy Maker ( Benny Hill )
-
1969 : The Boston Strangler : Edward W. Brooks ( William Marshall )
- 1969: Dobře dokončujeme koně : Rocky ( Gig Young )
- 1969: John and Mary : James ( Michael Tolan )
- 1969: The Hundred Guns : Sam Lyedecker ( Jim Brown )
-
1970 : Příliš pozdě na hrdiny : plukovník Thompson ( Harry Andrews )
- 1970: Robinson Crusoe a tygr : Robinson Crusoe ( Hugo Stiglitz )
-
1972 : Výlety s tetou : Zachary ( Louis Gossett Jr. )
-
1973 : Velkolepý : Georges Charron / plukovník Karpov ( Vittorio Caprioli ) a plukovník Collins ( Hans Meyer )
- 1973: Amarcord : muž popisující, co jedl
- 1973: The Ghost of Cat Dancing : Jay Grobart ( Burt Reynolds )
-
1974 : Frankenstein Junior : inspektor Kemp ( Kenneth Mars )
- 1974: pan Majestyk : Frank Renda ( Al Lettieri )
- 1974: Sinbad's Fantastic Voyage : Prince Koura ( Tom Baker )
- 1974: Les Durs : rozhlasový novinář
- 1974: Flesh Gordon : Emperor Wang the perverted ( William Dennis Hunt )
-
1975 : Doc Savage přijíždí : Doc Savage ( Ron Ely )
- 1975: Válka a láska : smrt ( Norman Rose )
- 1975: Příběh : Sir Stephen ( Anthony Steel )
- 1975: Ďáblův déšť : Jonathan Corbis ( Ernest Borgnine )
- 1975: Příběh Adele H .: Victor Hugo (hlas)
- 1975: Nejchytřejší bratr Sherlocka Holmese : profesor Moriarty ( Leo McKern )
- 1975: Vynikající mrtvoly : policejní šéf ( Tino Carraro )
-
1976 : Funny Zebry : Kočka Sylvester (hlas)
- 1976: Muž, který přišel kamkoli : profesor Nathan Brice ( Rip Torn )
- 1976: Vždycky ano, když řeknou ne : The Binghams ( Elliott Gould )
- 1976: Nickelodeon : HH Cobb ( Brian Keith )
-
1978 : 36 th Chamber of Shaolin : Profesor Ho ( Hung Wei )
- 1978: Empty Heads Seek Full Chests : Specs O'Keefe ( Warren Oates )
-
1979 : Starcrash: Star Clash : The Elle robot (hlas)
- 1979: Ashanti : Malik ( Kabir Bedi )
-
1980 : Kagemusha, Shadow of the Warrior : Nobukado ( Tsutomu Yamakazi )
- 1980: Le Petit Lord Fauntleroy : hrabě z Dorincourtu ( Alec Guinness )
- 1980: Ďáblovo dítě : senátor Joseph Carmichaël ( Melvyn Douglas )
- 1980: Heads Up : Edward Delaney ( Frank Sinatra )
- 1980: Tusk : John Morrison ( Anton Diffring )
-
1981 : Excalibur : Merlin ( Nicol Williamson )
- 1981: Černá kočka : profesor Robert Miles ( Patrick Magee )
- 1981: Chariots of Fire : Principal of Trinity College ( John Gielgud )
- 1981: Bandité, bandité : génius zla ( David Warner )
- 1981: Taps : plukovník Kerby ( Ronny Cox )
-
1982 : Verdikt : Ed Concannon ( James Mason )
- 1982: Tělesná horečka : Oscar Grace ( JA Preston )
- 1982: Rambo : Arthur Galt ( Jack Starrett )
- 1982: La Flambeuse de Las Vegas : Harold Benson ( Rip Torn )
- 1982: Divoký meč : Titus Cromwell ( Richard Lynch )
-
1983 : Vigilante : soudce Sinclair ( Vincent Beck )
-
1984 : Greystoke, legenda Tarzana : šestý hrabě z Greystoke ( Ralph Richardson )
- 1984: The Neverending Story : Falkor the Lucky Dragon (hlas)
- 1984: Gremlins : Mr. Wing ( Keye Luke )
- 1984: Příběh vojáka : Seržant Vernon Waters ( Adolph Caesar )
- 1984 Dreamscape : D Dr. Paul Novotny ( Max von Sydow )
- 1984: Policejní akademie : Velitel Eric Lassard ( George Gaynes )
- 1984: Tank : Mess Sergeant ( John Hancock )
-
1985 : Poslední drak : Sho'Nuff ( Julius J. Carry )
-
1986 : Malý obchod s hrůzami : vypravěč ( Stanley Jones )
- 1986: The Name of the Rose : Brother Malachie ( Volker Prechtel )
-
1987 : Ovládání : Swanson ( Erland Josephson )
-
1988 : Kdo chce kůži Rogera Rabbit : Kočka Sylvester (hlas)
Animované filmy
Televize
Televizní filmy
TV pořady
Animovaná série
Diskografie
-
Oumpah-Pah, Redskin a Oumpah-Pah na válečné stezce : Oumpah-Pah
-
Námořník Sindbad: Sindbad
-
Ali-Baba a 40 zlodějů : vůdce zlodějů
Hlas vypnut
Audioknihy:
-
Tom Sawyer and Friends (2001): hlas Joe Inda
-
Mabô a hyena (2004): hlas vypravěče
Poznámky a odkazy
-
Setkání kolem dabingu , Éditions Objectif Cinéma (2006)
-
Rozhovor s Marion Thébaud, Le Figaro ze dne 20. června 1979, citovaný Africultures .
-
Web http://une-autre-histoire.org, biografie Georges Aminel , konzultováno 7. května 2020.
-
Televizní seriál používaný v kině
-
Zdvojnásobeno v roce 1968.
-
Zdvojnásobeno až v roce 1969.
-
Zdvojnásobeno až v roce 1964.
-
Zdvojnásobeno až v roce 1962.
-
Sezóna 1, epizoda Rusty hraje Cupids
-
Sezóna 1, epizoda Rintintin a šéf Apache
-
Sezóna 1, epizoda Obtížné vyšetřování
externí odkazy